Hayat İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Yardımlarını Sürdürüyor

Hayat İnsani Yardım Derneği Elazığ bölge temsilciliği Elazığ ilinde yardıma muhtaç insanlara yardımlarını sürdürüyor.

Hayat İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Yardımlarını Sürdürüyor KÜLTÜR-SANAT

Hayat İnsani Yardım Derneği Elazığ bölge temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler verildi.''

Hayrat insani yardım derneği olarak bu 3 aylık kış boyunca 200 ailenin odun ve kömür ihtiyacını karşıladık. Ayrıca 200 Gıda kolisi  , 200 adet kışlık Mont ile beraber 180 çocuğu da baştan aşağı giydirdik. 
 
 Genellikle ilimize yeni göç etmiş muhacir kardeşlerimize anında ulaşarak barınmalarına olanak sağlayayacak ev eşyalarını (Soba,yatak,battaniye,kanepe,buzdolabı ve çamaşır makinası) temin ettik .
Ayrıca bu Ailelerin fatura ve kira ödemelerine katkıda bulunmak için 15.000 tl Civarında nakit dağıttık.
 Geçen hafta 1 Tır sünger Yatakla battaniyeyi de Şanlıurfada sınırdaki muhacirlere dağıtılmak üzere gönderdik.Yine 7 adet kurban kestirilip dağıtılmasıyla birlikte Halkımızdan  aldığımız kullanılabilir ev eşyalarını Ataşehir mahallesindeki Depomuzda toplayıp ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirmekteyiz.Yaptığımız yardımlarda ağırlıklı olarak ilimize yeni göç eden savaş mağduru suriyeli ve ıraklı kardeşlerimiz olmakla birlikte yerli yardıma muhtaç kardeşlerimizi de kesinlikle gözardı etmiyoruz. Çevrenizde yakınen bildiğiniz gerçek yardıma muhtaç tüm insanlarımız için bizi arayabilirsiniz.
 
  Halkımız,her türlü ayni ve nakdi yardımları ve ihbarları için ; 0505  whatsapp Numarasından, mesaj atarak yahut arayarak bize ulaşabilirler.
 
Ayrıca Sosyal medyadan;  instagram,tweeter ve Facebook dan "Hayırlı işler " grubuna üye olarak faaliyetlerimizi günlük takip edebilirsiniz. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet