Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti EĞİTİM

ValiZorluoğlu Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu gelişinde Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Okul Müdürü Yavuz Yeşilkaya ve okul idarecileri tarafından karşılandı.

Okulun 11. Sınıf öğrencisi olan Engelli Öğrenci Yunus Bayülgen’in elinden çiçek alan Vali Zorluoğluengelli öğrenci ile yakından ilgilenerek sorunu olup olmadığını sordu.

Ziyarette önce Okul Müdürü Yavuz Yeşilkaya okulun tarihi, şu anki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Okulun Elazığ’ın eski okullarından biri olduğunu kaydeden Yeşilkaya, 1945-1946 eğitim öğretim yılında faaliyetine başladığını, 1969 yılında ek binaların yapıldığını söyledi. Okulun atölyelerinde üretilen masa ve diğer ekipmanların Elazığ’daki okulların ihtiyacını karşıladığını kaydeden Yeşilkaya, 1250 öğrencileri bulunduğunu, yeni bir atölye binasına ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi.

Vali Zorluoğlu : Elazığ’ın En Köklü Okullarından Birindeyiz

Elazığ’ın eğitim alanındaki köklü kurumlarından birini ziyaret ettiklerini ifade eden Vali Zorluoğlu ise şunları söyledi, “Elazığ’da önceden “sanat okulu” olarak bilinen Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ediyoruz. Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elazığ’ın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir.70 yıldır eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.Memleketimizin birçok yerinde önemli görevler üstlenen çok sayıda insan bu okuldan mezun olmuştur.

Bugün ziyaretimizde okulun durumu ve ihtiyaçları konusunda okul idarecilerimizden bilgi aldık. Okul idarecileri yeni bir atölye ihtiyacı olduğunu belirttiler. O konuyu da inceleyeceğiz. Okuldan mezun olan öğrencilerimiz sanayide ara eleman ihtiyacını karşılamaktadır”.

Vali Zorluoğlu : Elazığ’ın YGS ve LYS Sıralaması Üst Sıralarda

13 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavına da değinen Vali Zorluoğlu, sınava öğrencilerin sorunsuz bir şekilde girmeleri için gerekli olan bütün tedbirlerin alındığını söyledi. Vatandaşlara da seslenen ve yapılacak sınav esnasında sürücülerin korna çalmaması ve gürültü konusunda dikkatli olması çağrısında bulunan Vali Zorluoğlu, bazı basın organlarında yer alan YGS ve LYS sınavında Elazığ’ın yer aldığı sıralama ile ilgili olumsuz haberlere de tepki gösterdi.

Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “YGS ve LYS sınavında Elazığ Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bu konuda yapılan olumsuz yorumları anlayabilmiş değilim. Bizim bütün açıklamamalarımıza rağmen birileri ısrarla aksini iddia etmektedirler. Bu konuda elinde belge ve bilgi olan herkesle konuyu tartışmaya hazırız. Elazığ YGS ve LYS’de ortalamaların üzerindedir. Eğitim alanındaki planlamalarımız, yatırımlarımız ve gayretlerimiz devam etmektedir. Yapılacak YGS ve LYS sınavında da Elazığ’ın yine ülke ortalamalarının üzerinde olacağına inanıyorum. Bu vesileyle sınava girecek bütün öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyorum. Allah bütün öğrencilerimizin emeğini boşa çıkamasın”.

Vali Zorluoğlu daha sonra okul öğretmenleri tarafından haftasonu etkinliği kapsamında öğrencilere öğretilen bakır işlemeciliği atölyesini, bilişim teknolojileri sınıflarını, ahşap teknoloji atölyelerini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, yeni atölye kurulması planlanan alanı inceledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet