Engelli Olmak Paylaşmaya Engel Değildir

Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda Engelli kardeşlerimiz bizim her zaman önceliğimiz olmuştur dedi.

Engelli Olmak Paylaşmaya Engel Değildir GÜNDEM

Başkan Ayaz, her bireyin birer engelli adayı olduğunu ifade ederek, bu müstesna kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına toplumun bütün kesiminin ortak hareket etmesi gerektiğini belirterek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Bizlerde engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür. Engelliler günü, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarında karşılaştıkları sorunları toplum olarak nasıl çözüme kavuşturabileceğimizi konuştuğumuz bir gün olmalıdır.

Engellilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşların işbirliği içinde olması gerekmektedir.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza, ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet