Elazığ Sizlerin Ellerinde Büyüyerek, Güzelleşecektir

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri doğrultusunda bayan Belediye Meclis Üyeleri, iş kadınları, sivil toplum kuruluşlarının bayan temsilcileri, Fırat Üniversitesi’nde görev yapan öğretim üyeleri, fakülte dekanları ve Elazığ Belediyesi’nde çalışan bayan personel ile bir araya geldi.

Elazığ Sizlerin Ellerinde Büyüyerek, Güzelleşecektir EKONOMİ

Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Yanılmaz, kadınlarımızın hak ettiği değerim ve önemin sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne sığdırılmasının mümkün olmadığını belirterek, bu günün kadınların sorunlarına ilişkin farkındalık oluşturma adına önemli olduğunu ifade etti.


“Annelerinizin değerini bilin” çağrısında bulunan Başkan Yanılmaz, “Annelerimizden de ricam sizler de evlatlarınızın kıymetini bilin. Eksikleri, hataları olabilir. Onları hatalarıyla, eksikleriyle kucaklayacak olan da sizlersiniz. Biz babalar istesek dahi evlatlarımızı kucaklamak isteğimizi bastırırız, öyle bir duruşumuz vardır. Severiz, ama belli etmeliyiz. Annelik apayrı bir duygudur” diye konuştu.


Kadın elinin değdiği her çalışmanın çok daha güzel ve estetik bir duruşa sahip olduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz,  “Ankara’da inşa edilen Ahmet Hamdi Akseki Camii’nin mühendisi olarak çalıştığım dönemde camiye estetik açıdan kadın eli değmelidir dedim. Çünkü estetik denilince akla kadın gelir, zira camilerimiz erkeklerin olduğu kadar, kadınlarımızındır” diye konuştu.


“Elazığ sizlerin ellerinde büyüyerek, güzelleşecektir” ifadesini kullanan Başkan Yanılmaz, katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet