Başkan Yanılmaz’dan Engelliler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yanılmaz’dan Engelliler Günü Mesajı GÜNDEM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın insanlık görevi olduğunu ve bu konuda farkındalık oluşturmak gerektiğini kaydetti.

Başkan Yanılmaz sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda engellilerin yaşam kalitelerinin arttırılmasının ve kendi kendilerine yetebilen bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerinin öneminin farkında olduklarını ve bu bilinçle hizmet sunmaya gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Yanılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engelli vatandaşlar için atılması gereken adımların başında, onların sosyal yaşamda yer alabilmelerini sağlamak, ayrımcılığa maruz bırakmamak ve fırsat eşitliği sağlamaktır. Bizler engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek için olanaklarımızı sonuna kadar kullanmayı kendimize görev kabul ediyoruz. Her bir bireyin engelli adayı olduğunu düşünürsek, temel sorun engelli olmak değil, engelliye engel olmaktır. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını etkileyen sorunlar, tüm toplumu kapsar ve çözüm noktasında da toplumun tüm katmanlarının katılımını gerektirir.

Engellilerimizin kendi kendilerine yetebilen bireyler olmaları, üretime katılmaları noktasında bugüne kadar önemli adımlar atılmıştır, ancak bu noktada çalışmaların devam etmesi gerekmektedir. Zira bu noktada atılmış adımlar, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen kriterler arasında yer almaktadır. Her türlü engelin ortadan kalktığı bir dünya temennisiyle, engelli kardeşlerimize daha mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet