Demokrasi Şehidi Ömer Halisdemir Engelliler Tarafından Canlandırdı

Elazığ'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çok anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

Demokrasi Şehidi Ömer Halisdemir Engelliler Tarafından Canlandırdı GÜNDEM

Elazığ Belediyesi, Elazığ Özel Telepati Gençlik ve Spor Kulübü ile Mutlu Yaşam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çok anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Özel Telepati Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fasih Karakaya, protokol mensupları ve davetlilerle hayatlarında engel tanımayan özel çocuklar, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

Program, Özel Telepati Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fasih Karakaya ve Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Programda ilk olarak engel tanımayan özel çocuklar tarafından, 15 Temmuz hain darbe girişiminin geri püskürtülmesinde sembol olan demokrasi şehidi Ömer Halisdemir’in konu alan o karanlık geceye ilişkin mini gösteri sahnelendi. Büyük bir başarıyla demokrasi şehidi Ömer Halisdemir’i temsili olarak canlandıran çocuklar, salondan büyük alkış aldı.

Engel tanımayan özel çocukların sunduğu semazen gösterisi, halk oyunları gösterisi ve okudukları şiirler de büyük beğeni topladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet