Dövizini TL'ye Çevirene Ücretsiz Seyahat

Elazığ’da bir otobüs firması, vatandaşları dolarlarını bozdurmaya teşvik etmek amacıyla, “Dolarını bozdur, biletini al” kampanyası başlattı.

Dövizini TL'ye Çevirene Ücretsiz Seyahat EKONOMİ

Kampanya çerçevesinde, 300 dolar bozdurup, makbuzunu getiren vatandaşlara, otobüs bileti hediye ediliyor. 

Elazığ'da bir otobüs firması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı nedeniyle, 300 dolar bozdurup makbuzunu getirene bilet hediye ediyor. Kampanyayı başlatan otobüs firmasının yetkilisi Oğuz Kaya, kampanyadan sonra 2 müşterinin dolarlarını bozdurup biletini aldığını söyledi. Türk lirasına sahip çıkmak için kampanya başlattıklarını belirten Kaya, "Cumhurbaşkanımızın, Türk lirasına yönelmemiz konusunda yaptığı çağrıdan sonra bizde vatandaşlık vazifesi olarak böyle bir kampanya başlattık. 300 dolar bozdurup firmamıza faturasını getiren vatandaşlarımıza bir defalık güzergahlarımız dahilinde seyahat hediyemizdir. Kampanyamız başladıktan sonra iki müşterimiz geldi ve müşterilerimize biletlerini hediye ettik. Vatanımız, milletimiz ve devletimizin bu zor günlerinde bir nebze faydamız oluyorsa ne mutlu bize” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ve Elazığ’daki esnafların benzer kampanyaları sayesinde döviz bürolarında da hareketlilik yaşanıyor. Döviz bürolarına gelen vatandaşların yüklü miktarda döviz bozdurduğu öğrenildi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet