Karakoçan'da Uyuşturucu Operasyonu

Karakoçan Cumhuriyet Savcılığı koordinasyonunda ve Elazığ Emniyet Müdürlüğü KOM şube tarafından yapılan operasyonda bir kişi yakalandı.

Karakoçan'da Uyuşturucu Operasyonu ASAYİŞ

Konuyla illgili olarak Elazığ Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler verildi. ''Karakoçan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde Uyuşturucu madde satışı yapan, piyasaya uyuşturucu madde süren şahıslara yönelik olarak CMK’nın 135. Maddesi kapsamında yürütülen planlı ve projeli operasyon kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda; “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçu şüphesi ile ilgili olarak, 3 aylık teknik takip çalışmaları sonunda 2 ara yakalama gerçekleştirilmiş olup şahısların üzerinden daralı ağırlığı 5.5 gram gelen toz esrar maddesi ele geçirilmiş ve konu ile alakalı 1 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Bu kapsamda olayın hedef şüphelisi M.A. isimli şahıs tespit edilmiş olup 06.12.2016 günü Karakoçan ilçesinde ikametinde düzenlenen operasyonda yakalanmıştır. Şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramalar neticesinde uyuşturucu satışı yapmakta kullanılan 1 adet hassas tartı ile 1 adet otomatik tüfek ele geçirilmiştir.''Denidli.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet