Geleceğimiz Çocuklar Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğimiz Çocuklar” projesi kapsamında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Geleceğimiz Çocuklar  Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi EĞİTİM

Güvenli Hayat ve Gelecek İçin Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇÖGEP) projesi kapsamında kabul edilen Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesince yürütülen “Geleceğimiz Çocuklar” adıyla kitap okuma yarışması düzenlendi. 30 okulda yapılan ve 6 ay süren yarışmada en çok kitap okuyan öğrenciler için ödül töreni yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan törene Vali Murat Zorluoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, emniyet personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Yapılan projeden elde edilen verilere göre ilk ve orta öğretimde eğitim gören öğrencilerin yılda ortalama 12 adet kitap okuduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını aşılamak için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce “Geleceğimiz Çocuklar” projesinin hayata geçirildiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli yürütülen projenin nisan ayında başladığını ve ekim ayında sona erdiğini aktaran Cangül, “Bu kapsamda ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim veren 30 okulun kütüphanesine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 100 temel eser ve okutulması uygun olarak seçilmiş toplam 3 bin adet hikaye ile roman dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Projeye katılan okulların, kitap okuma birincileri tarafında toplamda 797 kitap okunmuştur. Dağıtım yapılan kitaplar arasında en çok okuyan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. 

Proje kapsamında dereceye giren 30 öğrenciye Vali Murat Zorluoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından akıllı kitap hediye edildi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet