Elazığ'da Ailelere Seminer

Elazığ Belediyesi Aile Psikolojik Danışma Merkezi tarafından farklı kesimlere yönelik eğitim seminerleri, yoğun katılımlarla sürdürülüyor.

Elazığ'da Ailelere Seminer EĞİTİM

Elazığ Belediyesi Aile Psikolojik Danışma Merkezi’nce Karşıyaka Lisesi’nde, gençlere yönelik “Madde Bağımlılığı Semineri” gerçekleştirildi.


Karşıyaka Lisesi’nde düzenlenen seminerde gençlerle buluşan Psikolojik Danışman Bilal Tekin, “Mutlu olmak, başarılı olmak için hayatlarınızdan ‘keşkeleri’ azaltın. Çeşitli suçlardan dolayı özgürlüklerini yitiren insanların en çok kullandığı sözcük ‘keşkedir.’ Hayatınıza ‘iyi ki yaptım’ları artırırsanız başarılı oluşunuz.” tavsiyesinde bulundu.


BİR SEMİNER DE AİLELERE 


Öte yandan Aile Psikolojik Danışma Merkezi’nce bir eğitim semineri de Av. İbrahim Gök Ortaokulu’nda ailelere yönelik olarak düzenlendi. Ailelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Aile İçi İletişimde Anne-Baba Tutum ve Davranışları’ konulu seminerde konuşan Psikolojik Danışman Bilal Tekin, ‘İnsanın ana vatanı çocukluğudur’ vurgusundan yola çıkarak, “Çocuklarımızla konuşurken zannediyoruz ki hiçbir şey anlamıyorlar. Bugün sahip olduklarımız çocukluk döneminde ailelerimizden edindiğimiz kazanımlardır. Çocukluk döneminde kazandığımız davranışları, yetişkinlik döneminde kullanırız. İnsanın temeli, çocukluk yıllarında oluşur” dedi. 


Çocukların birey olarak yetişmesinde belirleyici faktörlerin başında anne ve babanın rol model olduğuna vurgu yapan Psikolojik Danışman Bilal Tekin, çarpıcı örneklerle ailelere doğru rol model olabilmenin yollarını anlattı. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet