1. Geleneksel Kurum Müdürleri İle Toplantı Gerçekleşti

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından “ 1. Geleneksel Kurum Müdürleri ile Toplantı” programı düzenlendi.

1. Geleneksel Kurum Müdürleri İle Toplantı Gerçekleşti GÜNDEM

Esnafların beklentileri ve sorunları aktarılması için düzenlenen toplantıda Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası’nın yaptığı çalışmalarda davetlilere aktarıldı.

Van Kahvaltı Sarayı’nda gerçekleşen toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, Başsavcı Habip Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Bahtiyar Çolak, Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Kadir Nozoğlu,İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, bölge Müdürleri ve kurum müdürleri katıldı.

BAŞKAN MİTAT ULAŞ:“ESNAFLARIMIZ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş Elazığ’da birlik ve beraberlik atmosferini oluşturmak amacıyla organizasyonu tertipledikleri ifade ederek “15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasından sonra bu girişimde bulunanlar şimdide Türkiye’yi ekonomik anlamda zora sokacak adımlar atıyorlar ama Allah’ın izniyle ülkemiz bununda üstesinden gelecektir” dedi.

BAŞKAN ULAŞ:“CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISI İLE DOLARLARIMIZI BOZUYORUZ”

15 Temmuz darbe girişiminden esnafların çok etkilendiğini ifade eden Başkan Ulaş: “Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara dökülen vatandaşlarımız şimdi de Cumhurbaşkanımızın yeni çağrısı ile elimizdeki dolarları bozacağız ve ülkemizin parasına sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

ULAŞ:”ÜLKEMİZİN OLMAZSA OLMASI ESNAFLARIMIZDIR”

Başkan Ulaş, Esnaflarımız beklentilerini ve taleplerini kurum temsilcilerimize iletmek için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade ederek  “Göreve geldiğimizden günden itibaren esnaflarımız için çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizin olmazsa olmazı esnaflarımız zor günler geçiriyor. Esnaf camiası ile çalışan kurum temsilcilerimize esnaflarımızın sorunlarını aktaracağız. Yerel esnafımız mutlaka desteklenmesi lazım. Bu ülkenin gerçek sahibi esnaflarımızdır. Gönülden inanıyorum esnaflarımızın sorunlarını aşacağız. Esnaflar olarak ülkemizin bekası için fedakarlık yapmaktan kaçmayız. Toplantıya katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ:“ORGANİZASYONDAN DOLAYI ODA BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Türkiye’nin her zamankinden daha birlik beraber olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, programı düzenleyen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ı tebrik ederek  “Bu topraklar üzerine emelleri olanlar hiçbir zaman boş durmadılar. 15 Temmuz’da Milletimizin asil duruşu sayesinde bu girişimin başarısızlıkla sonuçlandı. Emperyalist güçler 15 Temmuz’da başaramadıklarını şimdi matbaalarda boyadıkları paralarla ekonomik olarak yapmak istiyorlar. Cumhurbaşkanımızın başlattığı dolardan vazgeçin çağrısı inşallah İslam ülkeleri arasında ortak para kullanımına başlamaya vesile olacak. Daha dün bir birileri ile savaşanlar tek bir para dilimi etrafında bir araya gelebiliyorlarsa, biz inanan Müslümanlarda kendi çıkarlarımız ülke çıkarlarımız için bir araya gelmeliyiz. Ben öncelikle Elazığ’daki esnaf kardeşlerimiz başta olmak üzere cebindeki birkaç doları dahi olsa Cumhurbaşkanımız bizden doları bozmamızı istedi bizlerde gidip dolarlarımızı bozalım diyen vatandaşlara Ben buradan teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet