Karla Karışık Yağmur Bekleniyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, 5 il için karla karışık yağmur ve kar yağışı uyarısında bulundu.

Karla Karışık Yağmur Bekleniyor GÜNDEM

Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölgemizde havanın Elazığ ve Malatya parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur, gece saatlerinden itibaren yer yer karla karışık yağmurlu geçecek. Adıyaman parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur, gece saatlerinden itibaren yer yer yağmur yüksek kesimlerde karla karışık yağmur bekleniyor. Tunceli ve Bingöl parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, gece saatlerinden itibaren yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir" denildi.

Sıcaklıklarda 2 ile 4 derece arasında artış beklendiğini de bildiren merkez, rüzgarların kuzey ve kuzeybatılı yönlerden hafif kuvvette, yer yer orta kuvvette eseceğini aktardı. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğini de belirten merkez, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması konusunda uyardı.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet