Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz'dan Polis ve Askere Moral Ziyareti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz asker ve polislere moral ziyaretinde bulundu.

Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz'dan Polis ve Askere Moral Ziyareti GÜNDEM

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısı dolayısıyla Hankendi Jandarma Karakol Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile uygulama noktalarındaki görevli polisleri ziyaret etti. Ziyaretlerde Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz'a, Emniyet Müdürü Doğan Cangül ile Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek eşlik etti.
İstanbul'da meydana gelen terör saldırısını lanetlediğini belirten Vali Murat Zorluoğlu, "Bu terör saldırısı neticesinde hayatlarını kaybederek şehit olan emniyet mensubu kardeşlerime ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Elazığ terörle hiçbir zaman anılmayan, daima teröre karşı duruşuyla bilinen ve bunu da her vesileyle gösteren bir şehir. Sosyal medyada baş sağlığı mesajı yayınladıktan sonra Elazığlılara, evlerimizi, iş yerlerimizi bayraklarla donatarak teröre karşı birlik, beraberlik içerisinde olduğumuzu haykıralım çağrısında bulundum ve çok sayıda olumlu tepki aldık. İçişleri Bakanımız şehitlerimize yapılan veda töreninde, 'PKK terör örgütü uzun zamandır Türkiye'de eylem yapıyor, ancak şuana kadar elde ettiği herhangi bir başarısının olmadığını' ifade etti. Bu mücadelede esasında terör örgütleri de Türkiye'ye karşı bir zafer elde edemeyeceklerini çok iyi biliyor. Onların amacı bizim gücümüzü azaltmak, zayıflatmak ve bu tür eylemlerle halkımızı, vatandaşımızı yıldırmak. Bu şekilde Türkiye'yi zayıflatarak yeniden şekillenen Orta Doğu'da masaya hiç oturmamasını yada zayıf bir şekilde oturmasını temin etmektir. 15 Temmuz'da Türkiye zor durumlarda şahlanabilen, ayağa kalkabilen ve bu tür mücadelelerde zaferle çıkan bir millet olduğunu gösterdi” dedi. 

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise "15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin, Türkiye'yi bölüp parçalamak ve birilerine yem etmek için verdikleri mücadele onların hüsranıyla bittiyse aynı şekilde buda hüsranla bitecektir. Bizim birlik, beraberlik, kardeşlik, muhabbet ve karşılıklı sevgimiz hiçbir zaman eksik olmayacak devletimizde kıyamete kadar daim olacak inşallah. Biz Elazığ olarak bu mücadeleyi vermekte dimdik ayakta olduğumuzu gösterdik. Ben terör olaylarının Beşiktaş'ta yaşanan olayla son bulmasını temenni ediyorum" diye konuştu. 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet