KOSGEB KOBİ’lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Kullandıracak

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş KOBİ’lere verilecek kredi hakkında KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu ile bilgi alış verişinde bulundu.

KOSGEB KOBİ’lere 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Kullandıracak EKONOMİ

BAŞKAN ULAŞ:“ESNAFLARIMIZA VERİLECEK KREDİ İÇİN HÜKÜMETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”                

Ziyarette açıklamalarda bulunan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, İstanbul’da polislerimize yapılan saldırıyı sert bir dille kınayarak hainler ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacak dedi.

Ülkemizin zor bir süreçten geçmesine rağmen esnaflarımıza can suyu olacak 50 bin liralık kredi için hükümete teşekkür ederek “Bizler esnaf camiası olarak her zaman devletimizin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Hükümetimiz tarafından duyurulan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerimize verilecek 50 bin liralık kredi esnafımız için can suyu olacaktır. Ülkemizde yaşanan olumsuz olaylarda en çok etkilenenlerin başında esnaflarımız geliyor. Devletimiz esnafımızın bu zor süreçten kurtulması için esnafımıza kredi desteği verecek. Verilecek 50 bin liranın kredi faizleri KOSGEB tarafından karşılanacak. Kredi başvuruları 19 Aralık’ta başlayacak. Krediden faydalanmak isteyen esnaflarımızın KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerekmektedir Esnaflarımız KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerini Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odamızdan ücretsiz olarak yapabilirler. “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulamasında emeği geçenlere teşekkür ederim. 50 bin liralık kredinin esnaflarımıza hayırlı olması diliyorum” dedi.

İL MÜDÜRÜ CÜREOĞLU:“50 BİN TL’LİK KREDİNİN FAİZİNİ KOSGEB KARŞILAYACAK”

KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu’da , ziyaret dolayısıyla Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ederek “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması hakkında bilgiler verdi.

İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu: Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerimiz ülkemizde ve Dünyada yaşanan olaylarda sıkıntı yaşadılar. KOBİ’lerimizin bu sıkıntılardan kurtulması için “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması başlatıldı.

“İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programı için başvuruları19 Aralık’ta başlayacak. Programdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerekmektedir. İşletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50 bin TL olacak ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Kredi vadesinin ise ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay faizsiz olacak. 50 bin TL’lik krediye KOSGEB Veri Tabanında güncel kaydı bulunan bütün KOBİ’ler başvuru yapabileceklerdir” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet