Elazığ Belediyesi 24 Saat Karla Mücadele

Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Elazığ Belediyesi ekipleri hummalı çalışmalara başladı.

Elazığ Belediyesi 24 Saat Karla Mücadele GÜNDEM

Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan kriz masası koordinesinde, ekipler gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere, şehrin cadde ve sokakları ile şehrin yüksek kesimlerinde kar küreme tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmaları yerinde denetledi.

Günlük yaşamın aksamaması ve olası olumsuzlukları gidermek amacıyla 310 kişilik bir ekip oluşturduklarını belirten Başkan Yanılmaz, 48’i iş makinesi toplam 140 araç ve ekipmanla çalışmaların sürdüğünü söyledi. Ekiplerin şehrin dört bir yanında karla mücadele çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Başkan Yanılmaz, “Çaydaçıra, Cumhuriyet ve Abdullahpaşa Mahallesi, Malatya yolu ve Harput'ta devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Şu anda şehrimizde kapalı hiçbir yol bulunmamaktadır. Bütün yollarımız açık. Kar yağışı devam ettiği süre içerisinde hemşerilerimizin bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecek” dedi.

Elazığ belediyesi yetkilileri de, kar yağışı nedeniyle vatandaşların özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet