Meteoroloji'den Buzlanma ve Don Uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM), hava sıcaklıklarının -15'lere kadar düşeceğini belirterek buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den Buzlanma ve Don Uyarısı GÜNDEM

BTUM tarafından yapılan açıklamada, “Yaptığımız son meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde kar yağışının bugün gece saatlerine kadar devam etmesi, geceden itibaren ise sıcaklıkların hissedilir derecede 5 ile 10 derece kadar azalacağı tahmin edilmektedir. Bölgemiz genelinde Perşembe günü havanın parçalı ve çok bulutlu şeklinde geçeceği bekleniyor. Rüzgarın ise bugün Malatya'nın yüksek kesimlerinde özellikle Darende, Kuluncak, Hekimhan, Arguvan, Arapgir, Yazıhan'da öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar esmesi tahmin edilmektedir" denildi.

Geceden itibaren bölge genelinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması sebebiyle oluşabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşlarla, yetkililerin tedbirli olmasını isteyen merkez, Elazığ -10 ile 15, Malatya -9 ile -12,Bingöl, Tunceli -10 ile -14 ve Adıyaman'da -3 ile -6 arasında olacağını bildirdi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet