Kapalı Köy Yollarını Açma Çalışmalarımız Başladı

İlimizde iki gün boyunca etkili bir biçimde yağan ve halen aralıklarla devam eden kar yağışı neticesinde özellikle Elazığ Merkez köylerde başta olmak üzere birçok ilçelerimizde köy yollarının ulaşıma kapanmasına neden olmuştur.

Kapalı Köy Yollarını Açma Çalışmalarımız Başladı GÜNDEM

İl özel idare ekiplerimiz köy yollarındaki karla mücadele çalışmalarını geç saatlere kadar sürdürerek yollarda kalan vatandaşlarımızı da büyük tehlikelere maruz kalmaktan kurtarmışlardır.

Önce merkeze bağlı yemişlik, tohumlu daha sonra da yine merkeze bağlı Hıdırbaba-Aydınlar Grup köy yolu ve Çemişgezek karayollarındaki yol açma çalışmaları sürdürülerek yolda kalmış vatandaşlarımızı kurtarma işlemleri tamamlanmıştır.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif BİLGİNOĞLU şunları söyledi:”Cenab-ı Allah’ın rahmeti ve bereketi olan kar yağışını hepimiz bekliyor ve istiyorduk. Ve şükrederek görüyoruz ki kar yağışı başladı.

Sayın Valimizin Başkanlığını yaptığı karla mücadele toplantısın da hazırlıklarımızı Sayın Valimize arz ettik. Kendilerinin de bizzat takip ve talimatlarıyla kar mücadelesine hazırlıklıyız. Bütün hedef ve amacımız bu rahmeti zahmete çevirmeden, insanlarımızı yormadan kar mücadelesini yapmaktır.

İlk gün itibariyle 381 köyümüzün daha sonraki gecede yağan kar ile toplam da 400 köyümüzün yolu kapanmış haldedir.

Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çerçevede Merkeze bağlı Yemişlik ve Tohumluk köy yollarında ve Merkeze bağlı Hıdırbaba-Aydınlar Grup yolunda ve Çemişgezek karayolunda dün itibariyle gece 21:00 civarlarında başlayan çalışmalarımız sabaha karşı 03:00 itibariyle tamamlandı. Ve bu çalışmalarda ekiplerimizle birlikte bizzat bulundum. Ve yolları açmanın yanı sıra yolda kalıp çok büyük tehlikelerle karşılaşabilecek vatandaşlarımızı kurtardık.

Vatandaşlarımızın o çaresizlik içindeki içerisindeki durumlarının sevince dönüşmesinin yanında teşekkür ve duaları bizim bütün yorgunluklarımızı unutturdu. Çalışan ekiplerimiz aynı gün sabah 07:30 gibi çalışmalara başlamış ve bugün için ortalama 15-16 saate yakın çalışmışlardır.

Ayrıca bütün bu çalışmaları bizzat takip edip talimatları ile bizleri yönlendiren Sayın Valimize saygı ve şükranlarımızı arz ediyor, İl özel idaresinde çalışan arkadaşlarımıza bu şekilde özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet