Elazığ’da Kapalı 400 Köy Yolundan Kaçı Açıldı !

Elazığ’da kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için ekipler çalışmalarına devam ediyor. Kapanan 400 köy yolunun 82’si açıldı.

Elazığ’da Kapalı 400 Köy Yolundan Kaçı Açıldı ! GÜNDEM

Elazığ’da 2 gün belirli aralıklar devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde 400 köy yolu ulaşım kapandı. Köy yollarının ve şehirlerarası bağlantı yollarının açık tutulması için Elazığ Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi ve Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından ekipler oluşturuldu. Ekipler, kar yağışının durmasıyla birlikte 24 saat aralıksız süren çalışmalara başladı. Kentte, şehirlerarası yolların tamamı açık tutulurken, kapalı 400 köy yolundan 82’si yeniden ulaşıma açıldı. Kapalı olan 318 köy yolunun açılması için çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, yolların trafiğe açık tutulması için ekiplerin karla mücadele ettiğini söyledi. Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’nin tamamı, Diyarbakır ve Muş’un bir bölümünün bağlı bulunduğu Karayolları 8. Bölge müdürlüğü sahasında 3 bin 934 kilometre yol ağını yer aldığını aktaran Gülşen, “Bölge genelinde Kar mücadelesinde 862 personel, 200 makine parkı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

Bölgenin bağlı bulunduğu iller arasında yer alan Elazığ’da ise 35 makine parkı, 138 personelle karla mücadele çalışmasını sürdüğünü ifade eden Gülşen, “Karla mücadele esnasında ilk etapta devlet ve il yollarında çalışma yapılıyor. Daha sonrasında ilçe yollarına giriliyor. Kar ve buzla mücadele çalışmalarımız 7 gün 24 saat çalışma esasına göre devam ediyor” diye konuştu.

Özverili ve itinalı bir çalışma yapıldığının altını çizen Gülşen, “Kar mücadele aynı zamanda riskli bir çalışmadır. Elazığ ilinde şuanda kapalı ana yolumuz bulunmaktadır. Arazi kısmen karla kaplı olduğu için zaman zaman tipileme yapmakta, bu sebeple de sürücülerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu esnada trafik işaretlerine uymaları, herhangi bir aksaklık olduğu takdirde 'Karayolları ALO 159' hattını arayarak bilgi almaları ve bilgi paylaşmalarında fayda görülmektedir” ifadelerinde bulundu. 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet