Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyon Toplantısı Yapıldı

Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyon Toplantısı Elazığ İli Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez başkanlığında Valilik ek binasında yapıldı.

Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyon Toplantısı Yapıldı GÜNDEM

Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç , İl Müdür Yardımcısı Selahattin Bozkurt  ile  komisyon üyeleri Beyza Bozduman, Refik Temiz, Hüseyin Ökke, Arif Soydan Kahraman, Hakan Karahan ve İlker Ayaz katıldı.

Kamuya açık mekânların, gerçek ve tüzel kişilere ait yapıların, binaların, açık alanların engellilerin erişilebilirliğine uygunluğunu denetlemek üzere kurulan komisyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı  Dönmez, toplantıda; “Bu toplantılar bir farkındalığın oluşması bakımından önem taşıyor. dedi. Toplantıda ,5378 sayılı Engelliler hakkında kanun,3194 sayılı imar kanunu, imar yönetmeliklerine ilişkin mevzuat konuları görüşüldü.

Toplantının gündem maddesi ise; tespiti yapılan binaların durumu hakkında alınacak kararlar ve uygunluğu tespit edilen 3 hizmet binası hakkında Erişilebilirlik belgesi düzenlenip verilmesi kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet