Elazığlı, Vatan Millet Aşkını Dizelerle Haykırdı

Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Eski Belediye Başkanı Şükrü Kacar, STK Temsilcileri ile çok sayıda şair katıldı.

Elazığlı, Vatan Millet Aşkını Dizelerle Haykırdı KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediyesi'nin Karakoçanlılar Derneği, Memur - Sen, Manas Yayıncılık, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği, Elazığ Musiki Konservatuarı, EFTUD, Kamu-Sen ,Türk Ocakları ve Harput-DER' in birlikte organize ettiği "Şiirlerimiz Vatanımız İçin" adlı program, Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Eski Belediye Başkanı Şükrü Kacar, STK Temsilcileri ile çok sayıda şair katıldı.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde düzenlenen etkinlik izleyenlerden tam not alırken, şairlerin vatan ve bayrak şiirleri oldukça duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Elazığ Belediyesi'nin öncülüğünde birçok  gönüllü kuruluşun desteğiyle düzenlenen etkinliğin idaresini, Şair ve Yazar Bedrettin Keleştimur yaparken programda 16 şair yazdıkları şiirleri seslendirdi.

Elazığ Belediyesi olarak bu tür programları sıklıkla yaptıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, " Bizler geçmişe baktığımızda kadim bir medeniyetin torunları olduğumuzu göreceğiz.  Milli ve manevi değerlerimiz, vatanımız, bayrağımız ve devletimiz söz konusu olduğunda biliyorum ki hepimiz canımızı veririz. Rabbim kaleminizi güçlendirirsin çünkü o kaleme o yazıyı yazdıran da iman, inanç, vatan, millet ve bayrak sevgisidir. Rabbim vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize olan sevginizi arttırsın.Bütün şairlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daha sonra sahneye davet edilen şairlere günün anısına karanfil takdim ederek, programa katkı sunan STK temsilcileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet