Ülkemiz İçin Şehit Oluruz Ama Kimseye Böldürtmeyiz

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesini ziyaret ederek gazilerimizle bir araya geldi.

Ülkemiz İçin Şehit Oluruz Ama Kimseye Böldürtmeyiz GÜNDEM

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ il temsilcisi Mehmet Namık Bulut ve dernek üyeleri ile sohbet eden Başkan Yanılmaz, gerçekleştirilen ziyaret çerçevesinde konuşmalarına, millet uğruna, bayrak uğruna ve vatan uğruna canlarını ortaya koymuş bütün gazi ve şehitlere minnet borcumuz olduğunu ifade ederek başladı. Gazi ve şehitlere verdiğimiz önemin devletimize ve bayrağımıza verdiğimiz önem ile eş değer olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği'ne yapmış olduğu her ziyarette çok heyecanlandığını ve ülkesi adına gururlandığını belirtti.

BAŞKAN YANILMAZ: "ÜLKEMİZ İÇİN ŞEHİT OLURUZ AMA KİMSEYE BÖLDÜRTMEYİZ"

Bağımsız, güçlü ve dünya çapında söz sahibi olan bir ülkede hür ve özgürce yaşadığımızı belirten Başkan Yanılmaz,"Bugünlere kolay gelmedik, zor dönemlerden geçtik ve hala zor dönemlerden geçiyoruz. Bu ülke üzerinde emelleri olanlar Hiçbir zaman kötü emellerinden vazgeçmediler. 1071 yılından bugüne kadar bu ülkede yaşayan bizleri birbirine düşürmek,  birbirine kırdırmak, bu ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenler her zaman kendilerine göre bir mücadele verdiler. Bugün de veriyorlar ama Allah'ın izniyle bizlerin vatan, millet ve bayrak sevgisi, inancı ve davamız bununla birlikte cesaretimiz, azmimiz ve kararlılığımız bu ülkeyi bugüne kadar böldürtmedi, kıyamete kadar da böldürtmeyeceğiz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın Teröre karşı bir genel teyakkuz halinde seferberlik ilan etmesi, Türkiye'nin içinde bulunduğu hassasiyetten dolayıdır. Bir taraftan 15 Temmuz darbe girişimi, bir taraftan ekonomik darbe girişimleri devam ediyor; ama onlar bizleri ne kadar bölüp parçalamak isterlerse istesinler bizim birliğimiz ve beraberliğimiz daha çok artıyor. Biz bu vatanda bu ülkede doğduk bu ülkede Öleceğiz. Gerekirse bu uğurda şehit oluruz ama yinede ülkemizi kimseye kaptırmayız" dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Namık Bulut ise, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı memnuniyetlerini belirterek, kendilerine teşekkür plaketi takdim etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet