Yatırımlara Öncülük Etmekten Gurur Duyarız

Platform 23 üyeleri, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiler.

Yatırımlara Öncülük Etmekten Gurur Duyarız EKONOMİ

Cazibe Merkezi Programı kapsamında yer alan Elazığ’ın yatırım potansiyellerini yerinde görmek, bilgi edinmek ve yatırım yapmak amacıyla iki günlük ziyaretlerini tamamlayan Platform 23 üyeleri, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiler. Konuklar, Elazığ Belediyesi’nde Başkan Mücahit Yanılmaz tarafından ağırlandı.

ALTUNBAŞ: “KURULUŞ AMACIMIZ ELAZIĞ'A YATIRIM YAPMAK”

Platform 23 Başkanı Harun Altunbaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatarak, “Bu ziyaret aynı zamanda bize ciddi bir sorumluluk yükledi. Artık bugüne kadar Elazığ için bir yapıyorsak, bundan sonra 10 yapmak zorundayız.” dedi.

Elazığ’ı tüm katmanlarıyla tam anlamıyla birlik-beraberlik içinde gördüklerini ifade eden Altunbaş, “Elazığ’a hep gelip, gidiyoruz, yakından takip ediyoruz. Ama bugün çok daha güçlü bir birliktelik var. Belediyemiz, milletvekillerimiz, kamu kuruluşları ve STK’larımızı tam bir uyum içinde gördük. Bundan dolayı da çok mutluyuz” diye konuştu. Platform 23’ün kuruluş amacının tamamen Elazığ'a yatırım yapmak olduğuna dikkat çeken Altunbaş, “Bizler kendi aramızda yaptığımız değerlendirmelerde neler yapabiliriz diye konuştuk. Elazığ altıncı bölgeye dahil olursa  inanın şuradaki 10 tane yatırımcı kesin gelir. Elazığ, ola ki altıncı bölgeye dâhil olmazsa bile cazibe merkezleri programı kapsamında faydalanacağı 3 tane ciddi firma var. Şehrimize yatırım yaparak, ciddi istihdam sağlayacaklar” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: ELÂZIĞ’I HEP BİRLİKTE GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

İki günlük program doğrultusunda Elazığ’ın mevcut yatırım potansiyelini

ve Elazığ'ın bugün içinde olduğu konumu anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Yanılmaz şunları kaydetti: “Biz Elazığ'da siyasilerle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, üniversitemizle, Oda’larımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte, bir güç içinde olmanın heyecanı içerisinde hareket ediyoruz. Bizler birlikte çalışma kültürünü ortaya koyduk Çünkü birlikte çalışma kültürü olmadan güç birliği olmuyor. Mesela Ankara'da bir Bakanımızı ziyaret ettiğimizde, tek başımıza ziyaret etmiyoruz. İstersek edebiliriz ama bunu tercih etmiyoruz. Milletvekillerimizle, Valimizle ve il başkanımızla birlikte Elazığ temsilen hep birlikte ziyaret ediyoruz. Birimizin ağzından çıkan cümle, şahsi fikri olarak görünmüyor, bütün Elazığ'ın fikri olarak görünüyor ve karşı tarafta da kabul görüyor. Bütün bunlar Elazığ'ın imajını hem Ankara'da, hem siyasi arenada daha olumlu bir noktaya doğru götürüyor. Elazığ'ın menfaatleri, çıkarları ve geleceği her şeyden önemlidir. Bu noktada da Elâzığ’ı hep birlikte geleceğe taşıyacağız.”

Elazığ'ın Cazibe Merkezi Programı kapsamında olmasının önemli olduğunun altını çizen Başkan Yanılmaz, ancak bu durumun şehre yatırımların arka arkaya gelmesi anlamına gelmediğini, yatırımların yatırımcının önündeki engellerin kaldırılması ve yatırımcının ikna edilmesiyle mümkün olacağının ve aynı zamanda Elazığ'daki birlik ve beraberliğin bu anlamda çok önemli olduğunu kaydetti.

BAŞKAN YANILMAZ: “YATIRIMLARA ÖNCÜLÜK ETMEKTEN GURUR DUYARIZ”

“Biz doğunun batısında, batının da doğusunda olan bir şehiriz. Biz huzurun başkentiyiz. Biz Elâzığ’ız.” diyen Başkan Yanılmaz, “Elazığ olarak ekonomik açıdan iyi bir durumdayız ve daha iyiye doğru gideceğiz. Coğrafi olarak üç tarafı göllerle çevrilmiş, Türkiye'nin tek yarımada olan iliyiz. Alabalık üretiminde Türkiye birincisiyiz. Mermerimiz var, yeraltı madenlerimiz var, kayısı ve üzümümüz var. Elazığ zengin bir şehir, bir tek eksiğimiz var, oda bu zenginliklerimizi pazarlayamıyoruz. Şimdi diyoruz ki bu zenginliklerimizi işin uzmanlarına teslim edelim, onlar pazarlasınlar. Biz de onların önündeki engelleri kaldıralım. Bu noktada biz hep birlikte bir çözüm ortaya koyalım. Çünkü bizler hep birlikte yürüyen insanlarız. Bu birlikteliğimizle çok güzel sonuçlar alacağız. İnanıyorum ki başkanımın da dediği gibi bu gelen heyet içindeki sanayici kardeşlerimiz, Elazığ'a yatırım yapacaklardır.  Biz de bu yatırımlara öncülük etmekten gurur duyarız. Ben aday adayı olduğum dönemden beri hep şunu söylüyorum. Elazığ’a 10 kişinin istihdam edileceği bir yatırımı yapmak isteyen kim olursa ve o kişi nerede olursa, ben gidip onun elinden tutar, Elazığ'a getirir ve önündeki bütün engelleri kaldırırım. Dolayısıyla her attığınız adımda bilin ki, Elazığ'ın bütün erkleri sizlerle birliktedir.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet