Ümit Karataş Genel Başkanlığa Seçildi

5 Mart 2016 tarihinde Olağanüstü Genel Kongresini gerçekleştiren Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanlığına Ümit Kataş seçildi.

Ümit Karataş Genel Başkanlığa Seçildi SAĞLIK

Yönetim Kurulu üyeliklerine Prof.Dr. Sadık BÜYÜKBAŞ, Doç.Dr. A.Bülent TURHAN, Dr. Necmettin KILIÇ, Levent SERT, Muammer ASLAN, Mustafa NACAR şeçildi. Daha önce Aktif Sağlık-Sen olarak hizmet veren sendika, yapılan Kongre sonucu  sendikanın yeni ismini KAMU VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARI SENDİKASI olarak değiştirdi.


Demokratik ve yenilikçi bir anlayışla toplumun bütün kesimlerini kucaklayarak yollarına devam edeceklerini belirten KAMU SAĞLIK-SEN Genel Başkanı ÜMİT KARATAŞ Kongrede şöyle konuştu: “Sağlık çalışanlarının çok büyük bir kısmı bugün döner sermaye almıyor.Sabit ek ödemeye mahkum ediliyor. Sağlık personeli eksikliği çalışanların iş yükünü atırmakta vatandaşa verilen sağlık hizmeti kalitesini düşürmektedir. Alınan ücretler 4-5 yıldır aynı düzeyde seyrediyor. Her ay bine yakın sağlık çalışanı şiddete uğruyor. Sağlık çalışanları, fazla mesai,kimyasallar, radyasyon, yıpranmışlık sendromu, iş yükü, bulaşıcı hastalıklar, şiddetle karşı karşıya olmalarına rağmen yıpranma payını yıllardır alamadılar.Görüldüğü gibi hem sendika hem de sivil toplum örgütü olarak yoğun bir mücadeleyi vermemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Ülkenin, milletin ve sendikal yaşamın bu kadar kuşatıldığı bir süreçte bizim mücadelemiz içinde yer alan arkadaşlarımı kutluyor, haklarının asla ödenmeyeceğini ifade etmek istiyorum.Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, demokratikleşme ve eğitim alanındaki milli hedeflerini geliştirerek sonsuza kadar yaşatmaya ve barış dolu Dünya ailesi içerisinde en onurlu ve en müreffeh Türkiye idealine hizmet eden  KAMU SAĞLIK-SEN Olağanüstü Genel Kurulunu yaparak yeni yönetimini oluşturmuştur. Hayırlı olsun. Türk Milletinin huzuruna, devletimizin birliğine ve dirliğine karşı yapılmış saldırıları gerçekleştiren terör odakları, onların işbirlikçileri iyi bilmelidir ki; Türk milleti bu alçakça saldırılara boyun eğmeyecek, birlik ve bütünlüğünden asla taviz vermeyecektir. Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki;Ülkemizi bölmeye, kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’yi karıştırarak, Ortadoğu gibi bir bataklığa çevirmek isteyenler iyi bilmelidir ki; bu hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.

 

Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık yarınlara ulaşmamız dileğiyle Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara ise acil şifalar diliyorum'' dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet