Kovancılar, Esnafı İle Gelişmeye Devam Edecek

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Göreve geldikten sonra yaptığı çalışmalar ve esnafların sorunları hakkında bilgiler verdi.

Kovancılar, Esnafı İle Gelişmeye Devam Edecek EKONOMİ

BAŞKAN ÖZDOĞAN TERÖR SALDIRILARINI KINADI

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, ülkede genelinde meydana gelen terör saldırılarını kınayarak tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek yakınlarına başsağlığı dileklerini sundu.

Başkan Özdağan: “Ülke genelinde menfur saldırılar ülkemizin birlik beraberliğini daha çok sağladı. Bu kalleş saldırlar ülkemizin kardeşliğini asla bozamayacak. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen dış mihraklar asla başarıya ulaşamayacaktır. Biz esnaf camiası olarak her zaman ülkemizin yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 “İLÇEMİZE 150 YENİ ESNAF KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Göreve geldikten sonra KOSGEB girişimcilik kursları açarak ilçeye yeni esnaflar kazandırdıklarını ifade eden Başkan Özdoğan, Kendilerine sürekli destek olan KOSGEB İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu’na teşekkür ederek “Kovancılar ilçemize KOSGEB girişimcilik kurslarımızla 150 yakın esnaf kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz. Devletimizin desteği ile ilçemize esnaf kazandırdığımız için mutluyuz. İlçemize yeni kazandırılan her esnaf ilçe için bir ekonomik soluk oluyor. Oda olarak kurslarımıza devam edeceğiz. Ve esnaflarımızın devletimizin desteklerinden daha çok faydalanması için elimizden geleni daha çok yapacağız.”

“KOVANCILAR İLÇEMİZ İÇİN BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Özdoğan: “Göreve geldikten sonra ilk olarak sanayi sitemizden başladık. Çalışmalarımızda yerel yönetimimiz bizlere çok destek oldu. Sanayi yolumuzu yaptık. Trafomuzu yaptıktan sonra esnaflarımız rahat bir nefes aldılar. Sitemizde aydınlatma sıkıntımız vardı. Bu sorununda yüzde 80 çözüme kavuşturduk. Kısa süre sonra tam anlamıyla aydınlatma sorununu çözeceğiz. Sitemize güvenlik kamerası yerleştirdik. Yaptığımız çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve İlçe Emniyet Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. İlçemiz için birlik beraberlik içinde çalışıyoruz”

 “KOVANCILAR YEREL ESNAFINA SAHİP ÇIKMAYA BAŞLADI”

Ulusal marketler ilçemizin yerel esnaflarını bitirme noktasına geldiği için “Yerel esnafına sahip çık” kampanyası başlattıklarını ifade eden Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “ İlçemizde sürekli olarak çoğalan ulusal marketler ilçe esnafımızı çok mağdur ediyor. Bizlerde ilçemiz halkını bilinçlendirme amacıyla “Yerel esnafına sahip çık” kampanyası başlattık. İlçemizin kalabalık yerlerine afişler astık. İlçemizde bulunan iki radyomuza reklamlar verdik. Bire bir vatandaşlarımıza yerel esnafına sahip çıkması için taleplerde bulunduk. Bizler oda olarak esnafımızın yanındayız. Kampanyamız devam edecek ve ilçe halkımız kampanyamız sonrasında yerel esnafına dönmeye başladı. Buradan yerel esnafına sahip çıkan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum”

BAĞ-KUR PRİMLERİ ÇOK YÜKSEK

Bağ-Kur primlerinin çok yüksek olduğunu belirten Özdoğan, “İlçemizde çoğu esnafımız 5-6 aydır Bağ- Kur primlerini ödeme yemiyor. Devletimiz tarafından yüzde 10 civarında Bağ-Kur primlerinde indirim yaptı ama bu indirim küçük esnafımız için yeterli değildir. Bağ- Kur primlerin biraz daha inmesi esnaflarımızı çok rahatlatacaktır”.

“50 BİN LİRALIK KREDİ ESNAFIMIZA CAN SUYU OLACAK”

Başkan Özdoğan “ Devletimiz tarafından verilecek 50 bin liralık kredi esnafımıza can suyu olacak inşallah çok sayıda esnafımız krediden faydalanacaktır. Esnafımız için bizler Kovancılar Esnaf Odası olarak çalıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet