Avcıl 3. İnşaat Sektörü Çalıştayına Katıldı

3.’sü gerçekleştirilen İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) İnşaat Sektörü Çalıştayı, yoğun katılımla yapıldı.

Avcıl 3. İnşaat Sektörü Çalıştayına Katıldı EKONOMİ

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Çalıştaya TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Başkanı Osman Avcıl’da iştirak etti. Çalıştaya Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ, TOBB Başkanı Sn. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 5 müteahhitler federasyonu genel başkanı, çeşitli illerden 50’ye yakın birlik başkanı ve birçok sektör temsilcisi katıldı.

Sektörün sorun ve taleplerinin tartışıldığı Çalıştayda, İMKON Genel Başkanı ve TOBB Türkiye İnşaat Sektörü Meclis Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu yaptığı konuşmada, Türkiye inşaat sektörünün ivedi olarak çözülmesi gereken birçok sorunu olduğunu, bu sorun ve taleplerin Çalıştay öncesi yapılan daraltılmış toplantıda Federasyon Başkanlarıyla tespit edildiğini, bu çalıştayın amacının tespit edilen sorun ve taleplerin konunun muhataplarına direkt olarak aktarmaya fırsat verdiğini ilerleyen tarihlerde sorunların çözüleceğine ve taleplerimizin karşılanacağına sektör temsilcisi olarak inancımızın tam olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında müteahhitlik hizmet yasasının çıkarılmasının önemine vurgu yapan Sn. Tellioğlu,  müteahhitlik hizmet yasasının çıkarılmasıyla birçok önemli sorunun da beraberinde yasayla birlikte çözüleceğini kaydetti.

Tellioğlu, arıca sektör ve sektör temsilcileri olarak Sn. Cumhurbaşkanının verdiği emir doğrultusunda her türlü seferberliğe hazır olunduğunu ifade etti. Sn. Bakan Özhaseki ve Sn. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Çalıştayda sektöre önemli müjdeler verdi.

Konuşmalarında; Sn. Özhaseki sorunların çözümü noktasında hızla hareket edeceklerini belirtirken, Türkiye için yeni bir model teşkil edecek emlak borsalarının kurulmasını önerdi. Özhaseki, kurulacak emlak borsalarının Türkiye’nin her iline ve ilçesine yayılması gerektiğini, üretilen konutların bu borsalar vasıtasıyla satılmasının üretici ve tüketici açısından önemli olduğunu belirterek, Türkiye inşaat sektörünü bugün ve gelecekte Türkiye’nin en önemli ve değişmez ekonomik aktörü olduğunu söyledi.

Divan Başkanı ve İMKON Genel Sekreteri Alaattin Çakır, kapanış konuşmasında çalıştayın ülkemize ve sektöre hayırlı olmasını, 2017 yılının ülkemiz ve sektörümüz için hayırlara vesile olmasını dilerken, bereket getirmesini de temenni etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet