Başkan Yanılmaz’dan M. Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80. yıldönümünde mesaj yayınladı.

Başkan Yanılmaz’dan M. Akif Ersoy’u Anma Mesajı GÜNDEM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80. yıldönümünde yayımladığı mesajında “Milli mücadele döneminde bu milletin vatan, millet ve bağımsızlık ruhuyla yeniden ayağa kalkması yolunda ışık tutan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Başkan Yanılmaz mesajında şunları kaydetti: “Şairliğinden öte bir inanç ve dava adamı olan Mehmet Akif Ersoy, başta İstiklal Marşı’mız olmak üzere şiirleri ve fikirleriyle bir dava ve fikir adamı olarak milli mücadeleye güç katmıştır. Kahraman ordumuz için kaleme aldığı İstiklal Marşı’na ‘Korkma’ diyerek başlayan kıymetli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dile getirdiği vatan, millet ve bağımsızlık ruhu, bugün de aynı canlılığıyla milletimize güç vermeye, gücümüzü bir kılmaya devam etmektedir. Bu ruh, bu millete esareti yaşatmaya çalışan hainleri dün olduğu gibi bugün de, yarın da kurdukları tuzaklarda yok etmeye devam edecektir.

Fikirleri, şiirleri ve hayatıyla bizlere ve gelecek nesillere örnek olan, yol gösteren milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet