Doç.Dr.Bilal Çoban'dan Vali Zorluoğlu'na Ziyaret

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr.Bilal Çoban Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nu ziyaret etti.

Doç.Dr.Bilal Çoban'dan Vali Zorluoğlu'na Ziyaret GÜNDEM

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç.Dr.Bilal Çoban ziyaret ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu bilgiler verildi.''İlimizin gelişmesi, kalkınması; gelirinin, üretimin ve istihdam imkanlarının daha da artırılması maksadıyla, kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından hazırlanacak önemli projelerin takibini ve koordinasyonunu yapmak ve projelerin süratle hayata geçirilmelerini temin etmek üzere, Valilik bünyesinde “Elazığ Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi” kurulmuştu.

Kurulan yeni birimin; “Elazığ merkez ve ilçelerinde hazırlanan önemli kamu ve özel sektör yatırım projelerinin uygulamaya geçene kadarki aşamalarını yakından takip ederek, süratle hayata geçirilmelerini sağlamak, bu mahiyetteki projelerin bürokratik süreçlerini izleyerek, herhangi bir tıkanma halinde ilgileri haberdar etmek ve sorunun çözülmesi için harekete geçmelerini temin etmek, birden çok kamu kuruluşunu ilgilendiren önemli projelerin, kurumlar arasında koordinasyonunu sağlamak ve projeleri tek elden takip ederek gereksiz vakit ve kaynak israfını önlemek, her proje ile ilgili kayıt tutmak suretiyle, talep edilmesi halinde Vali, Milletvekili, Belediye Başkanı ve diğer ilgili yöneticilere ve proje sahibi özel sektör yetkililerine projenin güncel durumu hakkında bilgi vermek, İlimiz milletvekillerinin çalışma ofisleri ya da özel kalem birimleriyle sürekli iletişim halinde çalışarak, Sayın Milletvekillerimizin projeleri Bakanlıklar nezdinde etkin şekilde takip etmesine destek olmak, Avrupa Birliği, Dünya Bankası vb. uluslararası kuruluşların sağlayacağı fonlar kullanılarak hazırlanabilecek projeler konusunda yatırımcıları bilgilendirmek ve ilgili kuruluşlara yönlendirmek” görevleri arasında sayılmıştı.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak, bu birimin varlığını önemsediğimizi ve desteklediğimizi belirtmek üzere Elazığ Valisi Sayın Zorluoğlu ziyaret edilmiştir.

Yakın zamanda iki konuda ilimiz Milletvekillerine ve Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcımıza sunulan talep dosyasının birisini de, “Elazığ Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimine” değerlendirilmesi ve takibi için verilmiştir.

Yine ilimizin en büyük problemlerinden olan ve acilen çözülmesi gereken konuları arasında yer alan “Teşvik Bölgesi ve Ekonomik Beklentilerimiz” konulu talep dosyamız, Sayın Valimize iletilmiştir.

Bu iki talep dosyamızın, “Elazığ Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi” tarafından dikkate alınması konusundaki isteğimizi gayet olumlu bulan ve takipçisi olacağını taahhüt eden Sayaın Valimiz Murat ZORLUOĞLU’na teşekkür ediyoruz.

Elazığ Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi’nden de, ilimize katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu konuların takibinin yapılması ve zaman zaman da kamuoyunun bilgilendirilmesini talep ediyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet