Elazığ CHP İl Başkanlığından Zafer Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, zaferin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu ifade etti.

Elazığ CHP İl Başkanlığından Zafer Bayramı Mesajı GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Çanakkale Zaferinin, birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu ifade ederek, 101. Yıldönümünün kutlandığı bugünde şehitleri rahmetle andığını söyledi.

 

Kaplan konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “18 Mart Çanakkale Zaferi Türk tarihinin belki de en büyük ve en önemli zaferleri arasında yer almaktadır. Çanakkale Zaferiyle Milletimiz; Vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir. Çanakkale, geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte Millet olarak aramızdaki ihtilafları ortadan kaldırıp bir ve beraber olduğumuz zaman muasır medeniyetlerin ötesine geçme idealini mutlaka yakalayacağımızı gösteren bir nişandır.  Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 101. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet