Mekke’nin Fethinin Yıldönünümünde Kutlama Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yeryüzünün kalbi, tevhit inancının merkezi Mekke’nin fethinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mekke’nin Fethinin Yıldönünümünde Kutlama Mesajı GÜNDEM

Başkan Yanılmaz mesajında şunları kaydetti: “Rahmet peygamberi Hz Muhammed (SAV)’in ‘Ey Mekke, sen Allah katında yeryüzünün en hayırlı ve bana en sevimli yerisin, eğer çıkmak zorunda bırakılmasaydım, senden ayrılmazdım" sözleriyle büyük bir hüzünle veda ettiği ve fetih müjdesiyle kan dökülmeden fethedilen kutlu şehir Mekke’nin fethinin 1386. yılındayız. Bu kutlu gün, adaletin, merhametin, barışın, güvenin yeryüzünde tecelli ettiği müstesna bir gündür. Mekke’nin fethi, işgal gasp değil, adaletin, barışın tecellisidir. 

Zulmü sona erdiren bir lütuf olan ve gönüllerin fethini sağlayan, aynı zamanda yeryüzünde tarihi bir dönüm noktası olan Mekke’nin fethinin 1386. yıldönümünü kutluyorum. Bu vesileyle bugün İslam coğrafyasının pek çok noktasında yaşanan zulümlerin son bulmasını, barışın ve adaletin tecellisine vesile olmasını diliyorum.

Aynı zamanda İslam coğrafyasında pek çok acıların, zulümlerin yaşandığı, ülkemizin eşi görülmemiş bir ihaneti yaşadığı, bu ihanete karşın milli birlik ve beraberliğimizin en üst perdeden dile geldiği 2016 yılının da sonuna gelmiş bulunuyoruz. 2017 yılının başta siz değerli hemşerilerim olmak üzere, milletimiz ve tüm insanlık için huzur, barış ve mutlu bir yıl olmasını diliyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet