Elazığ CHP, Terörden Korkmadığımızı Hep Birlikte Haykıralım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, terör olaylarının birlik ve beraberlikle aşılabileceğine dikkat çekerek, “Terörden ve destekçilerinden korkmadığımızı 78 milyon hep birlikte haykırmalıyız. Ancak o zaman terör belasından kurtulabiliriz” dedi.

Elazığ CHP, Terörden Korkmadığımızı Hep Birlikte Haykıralım SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.  

Son dönemlerde artan terör saldırılarına vurgu yapan Kaplan, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan dönemden geçildiğini vurguladı.  

Teröre karşı herkesin sorumlu ve duyarlı olmasını isteyen Kaplan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İleri ve çağdaş demokrasinin yaşandığı ülkelerde olduğu gibi hukukun, yargının tam bağımsız, herkesin ve her kurumun yargı karşısında eşit şekilde yargılanabildiği, tüm vatandaşlarımızın yaşanılabilir ve kendisini güvende hissettiği bir ülke olmamız gerekirken hukuk tanımaz bir iktidar sayesinde güzel ülkemiz terörün kol gezdiği, işsizliğin sefaletin, hat safhaya ulaştığı bir ülke haline gelmiştir. İnsan hakları bağlamında huzurun olduğu, güvenliğin sağlandığı, adaletin ve hukukun herkes ve her kesim için eşit uygulandığı işsizliğin minimum seviyeye indiği, herkesin mutlu olduğu yaşanılabilir bir ülke özlemi yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde hesap yapanlara, terör yaratarak ülkemizi zor duruma düşürmek, insanlarımızı karamsarlığa itmek isteyenlere inat Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapmamız gereken çok iş var. Milletle el ele vererek, yaşanılabilir, terörden arındırılmış, huzurlu, mutlu ve tüm sorunları minimum seviyeye indirilmiş güvenli bir ülke olabilmemiz için dimdik ayakta durarak, adeta seferberlik ilan edercesine, terörden korkmadığımızı, 78 milyon insanımız hep beraber haykıralım. Bu vesileyle 21 Mart Nevruz Bayramı’nın tüm dünyaya ve ülkemize barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyor. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sunni ayrımı yapılmaksızın, anaların yüreğinin yanmadığı, kan ve gözyaşının akmadığı, barış ve sevgi halaylarının çekildiği bir bayram yaşamamız dileğiyle tüm vatandaşlarımızın bayramını kutlarım”  
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet