Ömer Serdar'dan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ömer Serdar'dan Gazeteciler Günü Mesajı GÜNDEM

Gazetecilik mesleğinin, özellikle çok büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu ifade eden Serdar; kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan siz değerli gazetecilerimiz zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer  taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini kamuoyuna yansıtarak önemli bir  görevi yerine getirmektedirler. 

            Basın ve gazeteciliğin haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında, günlük hayatın vazgeçilemez bir öğesi olduğunu bildiren Serdar, şunları kaydetti:Bir anlamda basınımız; bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı olarak kamuoyuna taşıyan ve aktaran yine basın mensuplarımızdır. Bu yüzden Elazığ İlimizin giderek gelişen kent kimliğinde basınımızın önemli bir yeri vardır. Bu nedenle basınımız ile aramızda kurulacak birlikteliğinElazığ’ı ve Elazığ basınını hedefe ulaştıracağına olan inancım tamdır. Gerek fiziksel altyapıda, gerekse  hertürlü çalışmada İlimizin Milletvekili  olarak siz değerli basın mensuplarımızın her zaman yanında olduğumu bir kez daha  yinelemek istiyorum.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basınmensupları, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.Kamuoyunu, doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren, görevini ifa ederken karşılaştığı sorunlara aldırmadan yeri geldiğinde canını bile feda edebilen bu meslek mensuplarının ifa ettikleri görev çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. 

 Basının yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu bilgilendirdiğini, vatandaşlarla yöneticiler arasında bir köprü vazifesi kurduğunu ifade eden Milletvekili Serdar,  "Basın mensubu olmak sorumluluk isteyen ,  fedakarlık isteyen bir iştir . Basın mensubu kamu görevi yapar. Her gün onların yaptıkları haberlerle bazen hüzünlenmekte, bazen neşelenmekteyiz. Bir dakikada izlediğimiz bir haberin  bilearkasında belki günlerce çalışan basın mensuplarının emekleri vardır.   O detayların bizlere ulaşabilmesi için ne tür zorluklarla çalıştıklarını, nelerle mücadele ettiklerini çok  iyi anlayabiliyoruz.

Basın özgürlüğünün ve basın çalışanlarının haklarının korunması kadar bu özgürlüğün istismar edilmemesi, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerde basın çalışanlarımız açısından vazgeçilmez ilkeler olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, sürekli kendini yenileyerek her zaman daha kaliteli hizmet sunma yönünde büyük fedakârlıklarla gayret sarf ederek çalışan basın mensuplarımızın bu özel ve anlamlı gününüen içten dileklerimle kutluyor, görevlerini yaparken ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarını rahmetle anarak Elazığ İlimizin gelişimindeönemli bir görev üstlenen şehrimizdeki tüm basın mensuplarımıza selamve sevgilerimi  sunuyorum.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet