Başkan Ayaz, Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz,‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Ayaz, Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun GÜNDEM

Basınsız bir demokrasinin düşünülemeyeceğini belirten Başkan Aydın Ayaz, şunları söyledi:

“10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır.

Türkiye'nin temel sorunlarının çözümünde, basının milleti doğru bilgilendirmesinin ve demokrasinin geliştirilmesine dönük katkılar sağlaması, son derece önemlidir.

Basın çalışanlarının şehrimize ve ülkemize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum. Milletçe, zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, kenetlendiğimiz 2023 hedeflerimize giden yolu aydınlatmaya devam edeceklerine gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet