Metin Bulut, Bürüksel'deki Patlamada 10 Dk Mesafedeydi

NATO Parlamenter Asamblesi Ortak Komite Toplantıları nedeniyle Brüksel'de bulunan Elazığ Milletvekili Metin Bulut, patlama olan bölgeye çok yakın olduklarını ve patlamayı yakından hissettiklerini dile getirdi.

Metin Bulut, Bürüksel'deki Patlamada 10 Dk Mesafedeydi DÜNYA

Brüksel kentinde yapılan NATO Parlamenter Asamblesi Ortak Komite Toplantılarına Bilim ve Teknoloji Yönetim Komitesi üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Savunma ve Güvenlik Komite üyeleri ve İstanbul Milletvekilleri Şirin Ünal ve Şafak Pavey ile birlikte katıldı.

Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "Brüksel'de vuku bulan terör saldırısının yapıldığı metro istasyonuna yaklaşık on dakikalık mesafedeydik ve patlamayı yakından hissettik. Öncelikle saldırıda yaşamını yitirenlere taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tabi terör her yerde aynıdır, bu asla kabul edilecek bir durum değildir. Menfur terör saldırılarını gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor ve lanetliyorum" dedi.

Milletvekili Metin Bulut, Türkiye Heyeti ile birlikte programlar kapsamında Türkiye NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Fatih Ceylan'ı da ziyaret etti.

Oryantasyon programı kapsamında yapılan toplantıya Türkiye'nin yanı sıra Hırvatistan, Danimarka, Litvanya, Polonya, Portekiz ve İngiltere katılırken, toplantılar 24 Mart 2016 tarihinde sona erecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet