Başkan Yanılmaz Şehit Ailelerini Ağırladı

Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm ve Elazığlı şehit aileleriyle bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz Şehit Ailelerini Ağırladı GÜNDEM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertarafının sembol ismi kahraman şehit Ömer Halisdemir'in babası  Hasan Hüseyin Halisdemir, İzmir Adliyesi’ne düzenlenen hain saldırıyı canı pahasına engelleyen Polis Memuru Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm ve Elazığlı şehit aileleriyle bir araya geldi.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan  sonra şehit edilen ve ülkenin kahramanlık sembollerinden biri olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası  Hasan Hüseyin Halisdemir, İzmir Adliyesi’ne düzenlenen hain saldırıyı canı pahasına engelleyen Polis Memuru Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm ile 15 Temmuz’da hain darbe girişimcilerinin Ankara Gölbaşı Özel Harekat Dairesi Başkanlığına düzenledikleri saldırıda şehadete yürüyen Elazığlı polis memuru Eyüp Oğuz’un babası Tevfik Oğuz, darbe girişiminde Borsa İstanbul önünde şehit düşen polis memuru Mehmet Şevki Uzun’un babası Bünyamin Uzun ile Van’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Süleyman Budak’ın babası Veysel Budak, Diyarbakır’da bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Yakup Kılınç’ın babası Mahmut Kılınç, Şanlıurfa-Viranşehir’de PKK tarafından yola döşenen patlayıcının patlaması sonucu şehit düşen polis memuru Ömer Sönmez’in babası Ahmet Sönmez ve Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab’da şehit düşen Topçu. Ast. Kıdemli Çavuş Önder Pınar’ın babası Muzaffer Pınar Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Hasan Hüseyin Halisdemir yaptığı açıklamada, kahraman şehit Polis Memuru Fethi Sekin’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyerek, “İki gündür Elazığ’dayım. Elazığlı hemşehrilerime duyarlılıklarından ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hem oğlum, hem Fethi Sekin büyük bir kahramanlık sergilediler. Nice Ömerler, nice Fethi Sekinler çıkar bu memleketten. Bu memleket sahipsiz değildir. Büyüklerimizin duasıyla bu topraklar bizimdir. Bu hainler bizlere, bu topraklara erişemez.” Dedi.

Kahraman şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm de şehit aileleriyle bir arada olmaktan güç aldığını belirterek, teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Çok değerli büyüğümüz Hasan Hüseyin Halisdemir’in ziyaretinden onur ve gurur duyduk. Yine şehidimiz, kahramanımız, gururumuz Fethi Sekin, İzmir'de büyük bir kahramanlık örneği gösterdi ve insanların ölümüne engel olarak, kendisini öne attı. Tabiri caizse benim çocuklarım yetim kalsın ama başkalarının çocukları yetim kalmasın kahramanlığını, fedakarlığını gösterdi. Şehidimiz Fethi Sekin’in  dayısı Hikmet Bey şuan aramızda. Allah yakınlarına sabır versin. Bu ülke ayakta kalıyorsa, bu şehitlerimizin sayesinde kalıyor. Ben bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum. Evlatlarımızı büyütüyorlar, bugünlere getiriyorlar. Şehadet çok önemlidir. Eninde sonunda öleceğiz. Ama ölümlerin en şereflisi, en onurlusu hem şehit olan için, hem şehit olanların yakınları için şehadettir. Biz vatanımız uğruna canımızı veririz ve bu uğurda da asla geri adım atmayız. Bugün özel bir program yaptık. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ve sonrasında şehitlik mertebesine ulaşan Elazığ'daki bütün şehit yakınlarımızla bir araya geldik. İnşallah bu birlikteliğimiz hiçbir zaman bitmeyecek. Şehitler bizim şehitlerimiz, onların evlatları bizim evlatlarımız, onların yakınları bizim yakınlarımızdır.” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından 15 Temmuz ruhunun yaşatılması amacıyla Elazığ Belediyesi tarafından açılan ve 7’den 70’e Elazığlıların duygularını paylaştığı  ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’ne duygularını yansıtan Ömer Demir isimli gencin Ömer Halisdemir için yazdığı notun yer aldığı çerçeveletilmiş metni Hasan Hüseyin Halisdemir’e hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet