Başkan Ulaş, Bizler Her Zaman Esnafımızın Yanındayız

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü sonrası 'Uygulamalı Girişimcilik' kursları 25 Mart’ta başlayacak.

Başkan Ulaş, Bizler Her Zaman Esnafımızın Yanındayız EKONOMİ

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından 2015 yılında açılan 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarını tamamlayan 180 girişimcinin yüzde 50’ye yakının esnaflığa başlaması Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı. Çünkü bu oran Avrupa’da yüzde 3’ü Türkiye genelinde ise bu oran yüzde 5 civarındadır.

      

TÜRKİYE’DE YILIN GİRİŞİMCİ BAŞKANI MİTAT ULAŞ SEÇİLDİ

 

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası’nın yürüttüğü girişimcilik kurslarındaki başarı sonrası Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Türkiye’de yayınlanan, Esnaf Haber Dergisi ile Türkiye Esnaf Radyo ve Televizyonu tarafından düzenlenen geleneksel “Yılın Esnaf Oscarları“ ödüllerinde “Yılın Girişimci Başkanlığına” layık görüldü. Başkan Ulaş ödülünü Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın elinden almıştı.

                       

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ 25 MART’TA BAŞLIYOR

 

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü sonrası 'Uygulamalı Girişimcilik' kursları 25 Mart’ta başlayacak. 4 grup halinde sürecek eğitimlerde toplamda 100 girişimci eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alarak esnaflığa başlayacak. Eğitimler süresince kursiyerler 9 günlük eğitimlerde ücret alacaklar.

 

BAŞKAN ULAŞ:“BİZLER HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 2016 yılında da girişimcilik eğitimlerinin devam etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek kursiyer seçerken esnaflığa hemen başlamasını ön koşul olarak aradıklarını belirterek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı olarak göreve geldiğimiz itibariyle yapmış olduğumuz hizmetler arasında yer alan girişimcilik eğitimlerin tekrar başlatmak üzere İŞ-KUR Müdürlüğümüzle protokol sonrasında girişimcilik eğitimlerimize yeniden başlıyoruz.25 Mart’ta başlayacak girişimcilik eğitimlerimiz için mülakatlarımız devam ediyor. Biz bu sertifikayı esnaflığa başlayacak vatandaşlarımıza vermek istiyoruz.  Çünkü bu sertifikayı almak isteyen binlerce vatandaşımız var. Eğitimler sonrasında kursiyerlerimize sertifikalarını vereceğiz Allah’ın izniyle esnaflığa başlayacaklar. Kurs ilimize hayırlar getirsin” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet