Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddeti Esefle Kınıyoruz

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü Medical Park Elazığ Hastanesi acil servisinde yaşandı. Konuyla alakalı olarak Elazığ, Bingöl, Tunceli Tabipler Odası Başkanlığı kınama mesajı yayınladı.

Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddeti Esefle Kınıyoruz ASAYİŞ

Elazığ, Bingöl, Tunceli Tabipler Odası Başkanı Doç.Dr.Caner Feyzi Demir imzasıyla yayınlanan kınama mesajı şöyle:''Sağlık çalışanlarına yeni bir şiddet örneğinin ilimizde yaşandığını yine üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. 14.01.2017 tarihinde özel bir hastanemizin Acil servise başvuran bir hasta yakını/yakınları tarafından Dr. Sinan Durgun ve Dr. Çağrı Kuzgun saldırıya uğramış ve darp edilmiştir.

Acil servise getirilen zaten solunum ve kalp fonksiyonları durmuş bir hastanın yakınları hastayla ilgilenilmediğini ileri sürerek başta özverili doktorlarımız Sinan Durgun ve Çağrı Kuzgun olmak üzere acil servis çalışanlarına yönelik şiddet göstermiş, doktorumuz birçok yerinden yaralanmıştır. Kolunda kırıklar ve burunda kırık nedeniyle acilen ameliyata alınmıştır. Aynı hastanede acil servisinde bulunan olayın tanığı Dr Çağrı Kuzgun olayla ilgili şu açıklamaları yaptı " 112 tarafından arrest olarak bir hasta getirildi. Ben hastayı ambulansın icinde karşıladım. Hastanın kardiak arrest olduğuna karar verdim. Ordan itibaren kalp masajı yaparak acil müdahale odasına aldım. Mavi kod verdik. Anestezi ekibi geldi. Ekibimle beraber hastaya yaklaşık 40 dk ya yakın müdahale ettik. Ama yaşam fonksiyonları geri dönmedi. Sonrasında ben çıkıp ölüm haberini verdim. Baş sağlığı diledim. Ondan sonra bekleyen diğer hastalarıma müdahale etmeye gittim. Sonrasında vefat edenin yakınlarından biri fenalaşınca beni çağırdılar. Doktor yok mu hasta fenalaştı diye. Ben ona müdahale etmeye giderken aniden yumruk attılar bana. Bir hasta yakını burnuma yumruk attı. Yüzümden kan akmaya başladı. Ben yüzümü tutarken bir başka hasta yakını neden hala müdahale etmiyorsun diye tekrar çeneme yumruk attı. Olayın şokuyla ben odama sığındım. Güvenlik güçlerinin gelmesini bekledim. Bu süreçte hasta yakınları diğer çalışanlarımıza (sekreterler ve güvenlik görevlimiz) fiziksel saldırıda bulunmuşlar. Hastane mallarına maddi hasar vermisler. Ben dışarı cıktığimda gördüm. Bağrışmaları duyuyordum, küfürler ettiler. Sonrasında güvenlik güçleri geldi. Karakola gittim. Bir başka hastaneye adli muayeneye gittiğimde burnumda kırık olduğu söylendi. Tekrar kendi çalıştığım hastaneye geldim. Burada deplase nasal fraktürüm olduğu için acil olarak opere edildim.

" Elazığ-Bingöl-Tunceli Tabipler Odası Yönetim Kurulu olarak meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Yapılan bu saldırının nezih Türk Milletinin içinden yetişmiş sadece bu güzide meslektaşımızlara değil tüm halkımıza yapılmış olarak görüyoruz ve bu saldırıyı tüm meslektaşlarımız adına şiddetle kınıyoruz.''Denildi.

 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet