ADEM’den Bağımlılıklarla Mücadeleye Destek

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi tarafından anne ve babalara, çağın hastalığı teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere çocukların ve gençlerin farklı bağımlılıklarına karşı takınacakları tavır ve etkin koruma yöntemlerine ilişkin bir eğitim-destek programı başlatılıyor.

ADEM’den Bağımlılıklarla Mücadeleye Destek EĞİTİM

ADEM kuruluşundan bu yana özellikle çocukların bağımlılıklara karşın korunması amacıyla başlattığı seminer ve eğitim programlarına bir yenisini ekliyor. ADEM tarafından düzenlenecek ‘Sağlıklı Aile Programı’ kapsamında; tv, telefon ve internet bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler ve önlemleri, bağımlılığın aileye etkileri, bağımlılığın psikolojik, sosyolojik ve fizyolojik etkileri, çocuk-anne-baba arasındaki bağımlılık ve hazır gıda bağımlılığı konuları ele alınacak. Düzenlenecek eğitim programı doğrultusunda, aileleri içten içe kuşatan sanal bağımlılık başta olmak toplumu tehdit eden tüm bağımlılıklara karşın anne ve babaların doğru ve etkin tutum oluşturmalarına destek sağlanacak.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 27 Şubat-3 Mart tarihlerinde, 13.00-16.00 saatleri arasında verilecek eğitim programına katılmak isteyen ebeveynlerin (0-424-2385059) nolu telefonla irtibata geçmeleri veya İzzetpaşa Mahallesi Şehit Yüzbaşı Tahir Caddesi NO:19’da (Belediye lojmanları yanı) bulunan Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’ne başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet