Öğrencilere Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları Semineri

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM) ile Elazığ 75.Yıl Anadolu Lisesi işbirliğiyle “Madde bağımlılığı, korunma yolları ve tedavi edilme süreci” konulu bir eğitim programı düzenledi.

Öğrencilere Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları Semineri EĞİTİM

Öğrencilerin ve eğitimcilerin yoğun katılım gösterdiği programda Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Erhan Deveci, slayt sunum eşliğinde öğrencilere, madde bağımlılığının ne olduğu, hangi hallerde başlayacağı, sağlığa ve sosyal hayata zararları ile tedavi edilme süreci hakkında bilgiler verdi.

Madde kullanımının çok küçük yaşlara düştüğünü ve madde bağımlılığına başlamaya iten sebeplerin de başında merak duygusunun geldiğini belirten Profesör Deveci, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımına başlama nedenlerini şu şekilde sıraladı:

“Merak duygusu başta olmak üzere, arkadaş etkisi, çaresizlik hissi, kendini kanıtlama, ailevi ve sosyal sorunlar, maddeye ulaşabilmenin kolay olması bu etkenlerin arasında sayabileceğimiz başlıca nedenlerdir” dedi.

Elazığ 75. Yıl Anadolu Lisesi Müdiresi Gülhan Acar ise programda yaptığı konuşmada, “Bu programlar öğrencilerin gelişimine ve bilinçlenmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Öğrenciler açısından çok değerli gördüğümüz bu programı gerçekleştirmemizde bizlere her türlü desteği ve kolaylığı sağlayan, aynı zamanda eğitime ve öğretime verdiği önem dolayısıyla da Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet