Mazlumun Gözyaşı Güçlü Türkiye İle Son Bulur

Başkan Mücahit Yanılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Mustafapaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Mazlumun Gözyaşı Güçlü Türkiye İle Son Bulur SİYASET

“16 NİSAN, 15 TEMMUZLARIN SONUNU GETİRECEK”

16 Nisan’da gerçekleşecek halk oylamasının Türkiye için Cumhuriyet tarihinden itibaren en önemli seçim olacağını belirten Başkan Yanılmaz, “Birçok defa anayasa değişikliği yaptık, birçok defa seçim heyecanı yaşadık ama emin olun ki siyasi tarihimize dönüp baktığımızda gerçekleştirmiş olduğumuz seçimlerin en önemlisinin 16 Nisan halk oylaması olacağını göreceksiniz” dedi.

1982 yılında yapılan anayasa oylamasının baskı ve zulüm altında yapıldığını, vurgulayan Başkan Yanılmaz, “İnsanlara zorla darbe anayasasını onaylatmak istediler. Kendi adıma onaylamadığımı belirtmek istiyorum ve inanıyorum ki aramızda ekseriyetle onaylayan da yoktur. Şimdi özgür ve hür iradenizle gidip oylayacağınız bir seçim var 16 Nisan’da. Hepimizin sandıklara giderek vatanımız için, bayrağımız için, birlik ve beraberliğimizin devamı için hür irademizi ortaya koyma günüdür. Bizler bunu 15 Temmuz gecesi ortaya koyduk. Allah hepinizden razı olsun. O gün bu ülkenin gerçek sahibinin kimin olduğunu gösterdiniz. Şimdi de bunu sandıklarda mühürleyelim” dedi.

“MAZLUMUN GÖZYAŞI GÜÇLÜ TÜRKİYE İLE SON BULUR"

Dünya mazlumlarının daha güçlü, daha istikrarlı ve etrafına etkisi daha fazla olan bir Türkiye ile huzura kavuşacağını, çünkü bütün dünya mazlumlarının gözünün, kulağının ve umudunun Türkiye’de olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “bütün dünya Müslümanlarının, mazlumlarının gözü kulağı Türkiye’dir. Bugün Suriye'nin de Irak’ın da Filistin'in de gözü bizde. Biz güçlü olursak onların da gözyaşı diner. Biz zengin olursak onlara da yardım ederiz. Bugün Afrika'daki su kuyularını biz açıyoruz, oradaki Müslümanlara sağlık ocaklarını biz yapıyoruz, dünya Müslümanlarına yardımı ve şefkati esirgemeyen bir milletiz. Dolayısıyla Türkiye'nin daha güçlü olması gerekiyor, bunun için de Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanın güçlerinin birleştirilmesi lazım. Bu açıdan 16 Nisan’da bizler sandığa giderek bu iki gücü birleştirelim ve daha etkin, daha hızlı, daha güçlü bir karar ve idare mekanizmasının temellerini atalım” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet