Elazığ Ak Gençlik’ten CHP’ye Evet Gazetesi

İlimiz AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir radyo programında sarf ettiği sözler nedeniyle, CHP Genel Merkezine, 'Evet' gazetesi gönderdi.

Elazığ Ak Gençlik’ten CHP’ye Evet Gazetesi SİYASET

AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından, referandum çalışması kapsamında Elazığ halkına daha açıklayıcı bir şekilde ulaşabilmek için Demokrasi Meydanında genel merkez tarafından hazırlanan 'Evet' gazetesini dağıttı.

Daha sonra basın açıklaması yapan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hasan Murat Öz; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanı ve başbakanın aynı partiden seçilmesi durumunda kavga edecekleri” şeklinde bir açıklama yaptığını belirterek, Türkiye’de ki 14,5 Milyon genç seçmenin doğru bilgilendirilmesi adına kendisine anayasa değişiklik teklifini içeren dosyayı postalayacaklarını bildirdi.

 Kılıçdaroğlu’nun bizzat okuması için bu dosyayı gönderdiklerini belirten Murat Öz şöyle devam etti:

“Bu Mecliste toplumu temsil ediyorsunuz. Milletin bir Milletvekilisiniz ve mecliste bizzat oylamaya katılıp bir partinin genel başkanı olarak “hayır” diyorsunuz. Yeni sistemle diktatörlük, tek adamlık gelecek diyorsunuz. Hiç maddelerle alakası olmayan hamasi söylemlerle bugün maalesef muhalefet partisi açıklamalar yapıyor. Ak Parti Gençlik Kolları olarak Türkiye’nin tüm gençlerine siyasi parti gözetmeksizin bir görevimiz sorumluluğumuz var. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siyasetin tek limanı Ahlaktır” sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı bir siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlamak adına kapımız her açıktır. Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. Ak Gençlik olarak önümüzdeki 40 gün boyunca kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü ve daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin “Millet için Evet” olduğunu anlatacağız. 16 Nisan da inşallah daha güçlü bir Türkiye’nin Miladı olacak, 16 Nisan’dan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi Millet yönetecektir. Bu duygu ve düşüncelerle “Gücümüz Millet Kararımız Evet” diyoruz. 

Kılıçdaroğlu'nun bir radyo programında yaptığı gafın ardından 'evet' gazetesini göndermeye karar verdiklerini ifade eden Murat Öz, "Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği konulardan bahsetmemiz elzem hale gelmiştir. CHP Genel Başkanının anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki gelecek yeni sistemde başbakanlık kalkacaktır. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na 'evet' gazetesinde yazan 18 maddeyi okumasını tavsiye ediyorum.” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından PTT'ye geçen AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Hasan Murat Öz, 'evet' gazetesini postaya vererek CHP genel merkezine gönderdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet