Başkan Yanılmaz ve Eşinden Çalışan Kadınlara Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Eşi Nebahat Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Yanılmaz ve Eşinden Çalışan Kadınlara Ziyaret GÜNDEM

Fabrikanın çalışkan ve üreten fedakâr hanımlarını iş başında ziyaret eden Başkan Yanılmaz, Kadınlar Günü’nü bile çalışarak geçiren bütün emekçi hanımların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Devletimizin kuruluşunda ve kurtuluşunda önemli roller üstlenen kadınlarımızın varlığı sayesinde bugünlere gelebildiğimizi belirten Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişinde ön saflarda durarak canı pahasına devletini koruyanların başında yine kadınlarımızın geldiğini söyledi.

“15 TEMMUZ’DA TANKLARA GEÇİT VERMEYEN SİZLERDİNİZ”

Ülkemizi bölmek, parçalamak ve kardeşi kardeşe kırdırmak isteyen kalleş terör örgütlerinin başarılı olamayışlarının altındaki gücün kadınlarımızın hassasiyetli, öngörülü ve kararlı duruşlarının olduğunu söyleyen Başkan Yanılmaz, konuşmalarına şu şekilde devam etti:

“Bizler 15 Temmuz gecesi, ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenlerin üzerine yürüyen, tanklarının önüne giden ve Boğaz Köprüsü'nde askerlere karşı ‘Yanlış yapıyorsunuz. Bu ülkenin askeri vatandaşına silah çekemez, mermi atamaz’ diyen cesur kadınlarımızın vermiş olduğu mücadeleyi gördük. Böyle bir mücadelenin içerisinden geliyoruz ve bu mücadele bizi bu ülkede daha huzurlu bir şekilde ve daha güven içerisinde yaşamaya adım adım götürecek. Bizim inancımızda kadının çok önemli ve özel bir yeri vardır. Sizlerin aile içerisinde göstermiş olduğunuz sabır, sebat çocukları yetiştirirken ki sabrınız, göstermiş olduğunuz cesaret toplumun geleceğini inşa ediyor.

16 NİSAN’DA ÜLKEYİ BAŞARIYA KADINLAR TAŞIYACAK

16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumda, kadınlarımızın azimli ve kararlı mücadeleleri neticesinde başarıyı yakalayacaklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Bu güzel ülkede hepimiz mutlu bir şekilde yaşamımızı devam ettirelim. 16 Nisan'a kadar bütün çalışmalarımızda komşularımıza, yakınlarımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemini anlatalım. Bundan 15 yıl, 20 yıl, belki 50 yıl sonra 16 Nisan'da, “Evet” oyları ile Türkiye'de büyük bir değişime yol açacak olan sizler ve yine bu duruma şahitlik yapan sizler çok değerli bir şekilde anılacaksınız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet