Başkan Yanılmaz, Bosna Hersek Bulvarı Projesini Tanıttı

Şehrin ana arterleri arasında yer alan ve yeni bir cazibe merkezi oluşturulması hedeflenen Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi, görücüye çıkarıldı.

Başkan Yanılmaz, Bosna Hersek Bulvarı Projesini Tanıttı EKONOMİ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın projeye ilişkin cadde esnaflarıyla yaptığı toplantıda, proje tam destek aldı.

Marka Şehir Elazığ yolunda önemli bir adım olarak hayata geçirilecek projeyle, şehir içi trafik akışında alternatif yollar oluşturulması hedeflenirken, dekoratif  bitkilendirme, kentsel donatı elemanları, oturma birimleri, cep otoparkları, yaya üst geçidi ve kentteki tarihi yapılara ait tanıtıcı simgesel figürlerin yer aldığı peyzaj projesi ile de tam anlamıyla bir cazibe merkezi oluşturulacak.

 

PROJE, BULVAR ÜZERİNDEKİ KONUT VE İŞYERLERİNE DEĞER KATACAK

Bosna Hersek Bulvarı üzerinde işyerleri bulunan esnaflarla Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konser Salonu'nda bir araya gelen Başkan Yanılmaz, projeye ilişkin bilgi verdi.

Başkan Yanılmaz, geçmiş dönemde Bosna Hersek Bulvarı’nın Gazi Caddesi niteliğinde, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir konumda olduğunu hatırlatarak, aradan geçen süreçte bulvar üzerinde pek çok değişimin yaşandığını, ancak istenilen başarının sağlanmadığını kaydetti. Bir caddenin cazibesinin artması için yaya trafiğinin fazla olması, bunun içinde insanların rahatça gezebileceği alanların olması, araç trafiğinin de rahat akması ve cep otoparklarıyla park sorunu yaşanmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Yanılmaz, şunları kaydetti:

"Bosna Hersek Bulvarı üzerinde yapacağımız çalışma, Bulvar üzerindeki esnaf ve konut sahiplerine artı bir değer kazandıracaktır. Yaya trafiğini artıracak, kuzeyden güneye araç trafiğinin çok rahat akmasını sağlayacaktır. Bu proje Çarşı Mahallesi ve Kapalı Çarşı çevresinde yapacağımız çalışmaların bir parçasıdır. Daha sonra Kapalı Çarşı ve Hürriyet Meydanı başta olmak üzere Çarşı Mahallesi’ndeki rekreasyon alanı ve çevre düzenlemesi ile bu alan ayrı bir cazibe merkezi haline gelecektir."

 

Başkan Yanılmaz’ın daha sonra esnafla görüş alış-verişinde bulunduğu, projeye ilişkin tanıtım animasyonu gösteriminin de yer aldığı istişare toplantısı, katılımcılar tarafından büyük memnuniyet topladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet