MYK Başkanı Ceylan’dan Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' programı kapsamında Elazığ’a geldi.

MYK Başkanı Ceylan’dan Başkan Yanılmaz’a Ziyaret GÜNDEM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' programı kapsamında Elazığ’a gelen Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve beraberindeki heyet, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 6 Ocak'ta Konya'dan kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı çerçevesinde, Bakanlık bünyesinde oluşturulan 12 ekibin 81 ili ziyaret ederek, sivil toplum kuruluşları, işverenler ve esnaf ile bir araya geldiğini anlatan Ceylan, “Çalışma hayatımızdaki sorunların Hükümetimize taşınması, çözüm odaklı bir yönetim anlayışının gösterilmesi ile Hükümetimiz tarafından verilen teşviklerin etkin ve verimli bir şekilde kullanılması noktasında programımızı uyguluyoruz.” dedi.

“BAŞKAN YANILMAZ: GENÇLERİMİZ İÇİN YENİ İSTİHDAM ALANLARI AÇMAK ÖNCELİKLİ HEDEFTİR”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı açıklamada, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı doğrultusunda ekiplerin merkezden değil sahada sorunlara ve çözümlere ilişkin çalışmasının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Elazığ olarak son dönemde ciddi bir gelişim içindeyiz. Elazığ’ın Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer alan 23 il arasında yer almasından dolayı  Sayın Başbakanımıza minnettarız. Şuana kadar yatırım tutarları ve istihdam oranları çok yüksek oranda olan çok ciddi müracaatlar var. Cazibe merkezleri programı doğrultusunda şehrimizde çok daha fazla istihdam alanı oluşacağına inancım tamdır. Özellikle gençlerimiz için yeni istihdam alanları açmak hepimiz için öncelikli hedeftir.” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ELAZIĞ EKONOMİSİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAKTIR”

Elazığ Belediyesi olarak yol, kaldırım gibi rutinlerin ötesinde asıl amaçlarının Elazığ ekonomisinin, sanayisinin gelişimine ve yatırımların artmasına katkı sağlamak olduğuna vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Her zaman şunu vurguluyorum. Kim 10 kişinin istihdamına vesile olacak bir yatırım yapmak isterse, Türkiye’nin neresinde olursa olsun gideriz, Elazığ’a gelmesi için gerekli desteği sağlar ve önündeki engelleri kaldırarak, şehrimizde yatırım yapması için gerekli desteği sağlarız.” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet