Elazığ STK’larından Avrupa Ülkelerine Tepki

Elazığ STK Platformu son zamanlarda bazı Avrupa Ülkelerinin, Ülkemize karşı hasmane tutumundan ötürü kınama mesajı yayınladı.

Elazığ STK’larından Avrupa Ülkelerine Tepki GÜNDEM

Elazığ STK Platformundan yapılan açıklama şöyle:''Elazığ STK Platformu olarak son zamanlarda bazı Avrupa Ülkelerinin, Ülkemize karşı hasmane tavır ve tutumları ve son olarak ta Hollanda Hükümetinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yapmış olduğu anti-demokratik uygulamayı kınamak üzere aşağıdaki bildiriyi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz:

Ülkemizin askeri darbeler ile zaman zaman kesintiye uğramış bir asırlık demokrasi mücadelesi,son olarak 15 Temmuz 2016 da ki askeri kalkışmanın, Cumhurbaşkanımızın liderliğindemilletimizin kararlı mücadelesiyle akamete uğratılmasıyla önemli bir merhale kaydetmiştir.

Ortaya çıkan ve milletin güçlü bir şekilde egemenliğini esas alan bu yeni durumun, resmiyet kazanması için TBMM de kabul edilen Anayasa değişikliği önerisi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halkoylaması ile milletimizin takdirine sunulmaktadır. Ülkemiz için böylesi önemli bir halkoylamasının eşiğinde, yıllarca NATO da da birlikte olduğumuz, dost görünen ve de kendilerini demokrasi ve özgürlük abidesi gören bir takım Avrupa ülkeleri, ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın propaganda ve toplantı gibi demokratik hakları kullanmalarını engellemeleri, hiçbir şekilde kabul edilemez. 

En son Hollanda hükümetinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve orada yaşayan vatandaşlarımıza karşı takındığı tavır ve tutum her yönü ile bir utanç vesikasıdır. 

Yıllardır demokrasinin duayeni (!) zannedilen ve Ülkemize demokrasi dersi vermeye kalkan bazı Avrupa ülkelerinin bu tavrını, Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak şiddetle kınıyor, bu ırkçı ve ayrımcı uygulamalara bir an önce son verilerek, demokratik ve medeni değerlere sahip çıkmaya davet ediyoruz.''Denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet