Elazığ TKDK'dan Banvit Kesimhanesine Ziyaret

Elazığ TKDK’dan Banvit A.Ş. Kesimhanesine Kanatlı Sektörü Değerlendirme Ziyareti.

Elazığ TKDK'dan Banvit Kesimhanesine Ziyaret EKONOMİ

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız,

Elazığ’ın coğrafi konumu bakımından yatırımcılar için önemli bir fırsat şehri olduğunu belirterek yatırım yapmak isteyen girişimcileri Elazığ’a davet etti. Birim amirleri ile birlikte Elazığ’da faaliyet gösteren Banvit A.Ş. kesimhanesine kanatlı sektörü değerlendirme ziyareti gerçekleştiren Yıldız işletme yetkililerine Elazığ’a böyle bir yatırım gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz Yadigar ile yapılan görüşmede Elazığ’da Banvit gibi yatırımların çoğalmasını temenni ettiğini belirten Yıldız “Öncelikle TKDK’nın desteklediği yatırımların sorunsuz bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi bizi fazlasıyla memnun etmektedir. Biz, işletmenin kurulumunun gerçekleşmesinden sonra işimiz bitti demiyoruz. Asıl sorumluluğumuz yatırım faaliyete geçtikten sonra başlıyor.  Bu yatırımlar eğer dolaylı olarak bölgede yaşayan insanların ekonomisine bir katkıda bulunuyor ve üretimine devam ediyorsa o zaman daha çok çalışma heyecanıyla önümüze bakıyoruz. Kanatlı sektörünün uygulama sürecinin sorunsuz bir şekilde yol almasında Banvit A.Ş’nin yatırımları göz ardı edilemez. Elazığ yatırım yapmak isteyenler için bulunduğu coğrafya olarak önemli bir  fırsat şehridir. TKDK’nın Elazığ’ da kanatlı sektörünü desteklemesi önceden var olan yetiştiriciliği neredeyse bitme noktasından zirveye çıkarmış olup Elazığ’ın kanatlı sektöründe ülkede önemli bir konuma gelmesini sağlamıştır. TKDK destekleriyle sektör adeta bir devrim yaşamıştır. Aynı zamanda gerek kanatlı işletmeleri gerekse diğer alanlarda kurulan işletmelerin hem hayvan refahı açısından hem de doğal çevreye zarar vermemesi için bütün ekipmanları destek kapsamında bulunduruyoruz. Bundan sonraki süreçte Elazığ TKDK olarak yatırım alanlarının doğru belirlenmesi için paydaş kurumlara ve özel sektöre ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu kurumlarımızın ve sektörde yer alan firmalarımızın ileriye yönelik düşünceleri önemli olacaktır. Elazığ TKDK olarak hibe dağıtmak bizi illaki memnun ediyor ama bu yatırımların istihdama dönüşmesi, farklı yan üretim alanlarının oluşması bizleri daha fazla mutlu ediyor. Ben,  BANVİT A.Ş’ye çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz Yadigar ise kanatlı sektörü hakkında değerlendirme yaptıktan sonra İl Koordinatörü Yıldız’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet