Otizm'in Farkında Mısın?

Elazığ Belediyesi ve Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek için Kültür Park bünyesinde hizmet veren Down Cafe'de bir etkinlik düzenledi.

Otizm'in Farkında Mısın? GÜNDEM

Dünyada ve Türkiye’de sayısı gittikçe artan Otizm Spektrum Bozukluğu'na ilişkin toplumun dikkatini çekmek için düzenlenen etkinliğe, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Abdulhakim Aydın, Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Sağlık İl Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Elazığ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bekir  Erol, Özel Eğitim Uygulama Okul Müdürü Ahmet Yıldırım, engelli dernekleri, otizmli çocuklar, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan ve engelli kardeşlerimizin her daim hizmetine sunulan Kültür Park Down Cafe'de müzik ve halaylar ile gönüllerince eğlenen çocuklarımıza eğitmenleri eşliğinde çeşitli oyunlar ve aktiviteler yaptırılarak kaliteli vakit geçirmeleri sağlandı.

Programda gerçekleştirdiği konuşmada amaçlarının otizm ile ilgili farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, toplum olarak bütün bireylerin bu konuda empati yapması gerektiğinin önemine dikkat çekti.

Engelliler için her türlü imkanlarını seferber ettiklerini ve tüm programlara katkı sağladıklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Down Cafe'yi dezvantajlı tüm bireylerin hizmetine sunduklarını ifade etti.

Ülkemizde Otizm tanısı alan birey sayısının  her geçen gün arttığını ve buna bağlı olarak çocukların ve ailelerinin ihtiyaçların da çok çeşitlilik gösterdiğini  belirten Başkan Yanılmaz, bu konuda Elazığ Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet