Elazığ'ı Yeşil Bir Kent Yapmaya Niyetliyiz

Elazığ Belediyesi, "Yeşil Bir Elazığ senin ellerinde yeşerecek" sloganıyla başlattığı kampanya ile fidanlar toprakla buluşuyor.

Elazığ'ı Yeşil Bir Kent Yapmaya Niyetliyiz GÜNDEM

İlk olarak Hilalkent Mahallesi'nde başlatılan fidan dikim kampanyası bugün de Doğukent Mahallesi ile devam etti. Doğukent Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da katıldı. Mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrencilerin de katıldığı fidan dikim kampanyasında, 1200 adet fidan toprakla buluştu.

Yapılan etkinlik dolayısıyla çok memnun olduklarını belirten Doğukent Mahallesi Muhtarı Muhammed Coşkun, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a ve mahalle sakinlerine teşekkür etti.

"ELAZIĞ'I YEŞİL BİR KENT YAPMAYA NİYETLİYİZ"

Daha yeşil bir Elazığ için fidanların toprakla buluşturulduğunu ve bu hafta süresince devam edecek etkinlik kapsamında 30000 fidanın daha toprakla buluşturulacağını belirten Başkan Yanılmaz, "Elazığ'ı yeşil bir kent yapmaya kararlıyız" dedi.

Başkan Yanılmaz, projeye katkı sunan öğretmenlere, öğrencilere ve mahallelilere teşekkür ederek, " Bizim mahallelere diktiğimiz bu fidanları mahalle sakinlerimiz sahiplenmeli ve sağlıklı bir şekilde büyümeleri için de gerekeni yapmalılar; Çünkü bir ağaç bir can demektir ve her ağaç bir hayattır bir gelecektir. Dolayısıyla mahalle sakinlerimiz de bu şekilde çevrenin korunup kollanmasına katkı sunmuş olacaklardır" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet