U-14 Ligi Elazığ Şampiyonları Kupa Sevincini Paylaştı

U-14 Ligi 2015-2016 futbol sezonunda Elazığ şampiyonu olan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, Elazığ Belediyesi’ni ziyaret ederek, şampiyonluk sevincini, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile paylaştılar.

U-14 Ligi Elazığ Şampiyonları Kupa Sevincini Paylaştı SPOR

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'na katılan oyunculardan oluşan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, ligin son müsabakasında Elazığ İl Özel İdarespor’u 3-2 mağlup ederek, şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk kupaları ile birlikte Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz ile buluşan genç yetenekler, Türkiye U-14 Şampiyonasında da başarılı olacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

BAŞKAN YANILMAZ: “12 YAŞ ALTI MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVALARIMIZDAKİ AMACIMIZA ULAŞIYORUZ”

Genç yetenekleri tebrik eden Başkan Yanılmaz, “Altyapıdan gelerek inşallah adım adım yukarılara doğru yükseleceksiniz. 2014 yılında 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nı başlattığımızda, bütün planlamalarımız bugünler içindi. 2014 yılında 5 bin gencimizi eğitimlerden geçirmiştik. 2015 yılında ise 8 bine yakın gencimizi eğitimden geçirdik. Bu yıl için de hedefimiz 10 bin gencimizin bu eğitimlere katılmasıdır. Bu eğitimler sonucunda U-12, U-14 liginde mücadele eden takımlar oluşuyor” diye konuştu. Elde edilen bu şampiyonluğun başlangıç olduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz, “İnşallah çok daha iyi yerlere geleceksiniz. Süper Ligde mücadele eden takımların oyuncuları inşallah sizlerin arasından çıkar” dedi.

VALİ ZORLUOĞLU: “ZAMANINDA ATILAN ADIMLAR BAŞARIYI GETİRECEKTİR”

Genç yetenekleri kutlayan Vali Murat Zorluoğlu ise “Elazığ il şampiyonluğundan sonra inşallah Türkiye şampiyonasında da çok başarılı sonuçlarla döneceğinize inanıyorum” dedi.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Zamanında atılan adımlar aşama aşama başarıyı getirecektir. Sizlerde hem teknik olarak, hem karakter olarak kendinizi geliştirerek, çok daha iyi yerlere geleceksiniz. Eminim içinizden birileri çok iyi takımlarda top koşturacaktır. Elazığ Belediyesi’ne ve Elazığ Belediyesi futbol takımı olan Elaziz Belediyespor’a teşekkür ediyorum” dedi.

Dokuz takımın mücadele ettiği U-14 liginde oynadığı tüm maçları kazanarak, Elazığ şampiyonu olan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, ilimizi Türkiye U-14 Şampiyonasında temsil edecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet