Av. İbrahim Gök'ten Polis Haftası Kutlama Mesajı

Av.İbrahim Gök, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayımladı.

Av. İbrahim Gök'ten Polis Haftası Kutlama Mesajı GÜNDEM

Av.İbrahim Gök yayımladığı mesajında şunları kaydetti.''Başata fethi sekin ve abim Naim gök olmak üzere tüm şehitlerimize rabbimizden rahmet diliyor, hayatta kalan gazi kardeşlerimde saatli uzun ömürler dilerim

Ülkemizin huzur, sükûn, güvenlik, asayiş ve düzenini sağlamakla görevli olan Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü kutlamanın engin mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız.

Kanun ve mevzuatların kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde Aziz Milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması ve toplumsal asayişin muhafaza edilmesi için gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan Polis Teşkilatımız, kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden günümüze kadar canla, başla ve büyük bir sadakatle görevini ifa etmiştir.

Gelişen teknolojiyle eş zamanlı olarak sürekli kendini yenileyen, emniyet ve güvenlik alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip ederek suç ve suçlularla mücadelede üstün başarılar elde eden Türk Polis Teşkilatı, Aziz Türk Milleti'nin geçmişten günümüze gurur vesilesi olmuştur.

Necip Milletimizin ihtiyaç ve taleplerine mukabelede bulunurken insan haklarına saygıyı, hukukun üstünlüğünü ve demokrasinin gereklerini hakkaniyetle gözeten Türk Polis Teşkilatı’nın daima artan bir başarı grafiğiyle hizmetlerine devam edeceğinden şüphemiz yoktur.

Bizler biliyoruz ki yıkıcı ve bölücü şer odaklarının karşısında cansiperane bir şekilde mücadele eden emniyet ve güvenlik güçlerimiz oldukça Cennet Ülkemiz üzerinde plan yapan hiç kimse umduğuna nail olamayacaktır. 15 Temmuz ihanet kalkışmasının eli kanlı maşalarına karşı Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı başta olmak üzere Emniyet Teşkilatımızın saldırıya uğrayan çeşitli hizmet binalarında şahadet şerbeti içen Kahraman Polislerimiz, tabancasını çekip tek başına teröristlerin üzerine yürüyerek büyük bir terör olayını engellerken şehitlikle şereflenen tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz gibi Fethi SEKİN kardeşimizde bunun en bariz ve abidevi örnekleridir.

Kahraman Türk Polisimizin, belindeki silahını, üzerindeki üniformasını ve sahip olduğu yetkileri Yüce Türk Milleti'nin emanetleri olarak bildiğine ve Oğuz Kağan'dan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e kadar uzanan Kahraman Atalarına layık bir Vatan Evladı olmanın şuuruyla görev yaptığına inanç ve itimadımız tamdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü ve Kahraman Polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyor, şahadet şerbetini içen ve ebediyete intikal eden emniyet teşkilatı mensuplarımızı rahmetle yâd ediyor, teşkilatımızın malûl ve gazi olan personeline sağlık ve esenlikler temenni ediyor, bu kutsal görevlerinde Emniyet Teşkilatımızın bütün mensuplarına üstün başarılar ve çalışmalar dilerken aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve güzel günler temenni ediyorum.''dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet