Dr. Cihan Telo, Evet İle Reformlar Hız Kazanacak

Ak Parti Elazığ Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, Op. Dr. Cihan TELO, güçlü ve istikrarlı bir hükümet sisteminin ülkedeki tüm reformlara ivme kazandıracağını belirtti.

Dr. Cihan Telo, Evet İle Reformlar Hız Kazanacak SİYASET

1999 Yılında göreve başlayan ve 3 yıl dayanabilen koalisyon hükümetinin ardından 2002 Yılı Genel Seçimleri ile tek başına İktidara gelen, 15 yılda tek başına muazzam faaliyetlere imza atan Ak Partinin başarısının istikrarlı bir kadronun; samimi, özverili, sonuç odaklı ve iş bitirici bir anlayışla çalışmasına dayandığını dile getiren Telo;

“Bir zamanlar ülkemizde hastane borcu yüzünden hastalar; daha da ötesi vefat eden hastaların naaşı  hastanede rehin  tutuluyordu. Gün ağarmadan hastanelerin önünde kuyrukta muayene sırası bekleyen hastalar vardı, basit bir cerrahi operasyona aylarla gün veriliyordu. Vatandaşa sınıf ayrımı yapılıyor, dileyen istediği hastanede muayene olamıyordu.  Hastane ve ilaç masrafları fazlaydı. Vatandaş maddi ve manevi olarak yıllarca yıprandı. Bunların hepsinin aşılmasında İstikrarın, güçlü ve ciddi sorunlar yaşamayan devlet otoritelerinin uyumlu çalışmasının doğrudan büyük bir katkısı oldu.

İstikrarın ve Güçlü bir yapının olmadığı bir ülkede, ambulans  uçak ve helikopterden, şehir hastanelerinden, bireye özel aile hekimlerinden, evde hasta bakımından, doktor seçme hakkından, istediğin hastanede muayene olma ve  istediğin eczaneden ilaç alma gibi modern ve çağ kriterlerine uygun sağlık hizmetlerinden söz etmek,  hizmet almada sınıf ayrımını ortadan kaldırmak, ekonomik ve fiziki zorlukları aşmak mümkün olmazdı.

Yaklaşan halkoylamasının “Evet” ile neticelenmesi durumunda olası bir çift başlılığı, çok sesliliği ve koalisyon riskini ortadan kaldıracağı aşikâr. Dolayısıyla uyum içerisinde Cumhurbaşkanı etrafında kenetlenen bir yapının da güçlü bir şekilde halka hizmet vereceği, tüm alanlarda gerçekleştirilen büyük hizmet ve reformların doğal olarak sağlık sektörüne de yansıyacaktır”.  Şeklinde konuşan Dr. Telo, tüm vatandaşlarımızın seçim günü önem göstererek sandığa gitmelerini ve oylarını ülkenin refahına, güçlü yarınlarına ve istikrarına kullanmalarını diliyorum dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet